Päev kajab

Sa tead küll!


Tahtsin täna ühte raamatut laenutada. Raamatu nimi ei tulnud millegipärast mitte kuidagi meelde. Teadsin täpselt milline see trükis välja näeb, aga no ei tulnud ühtegi sõna pealkirjast ega ka kildugi autori nimest meelde. Õudne! Piinlik ka… natuke.

Läksin siis suure smailinäoga meie osakonna teenindusleti juurde ja ütlesin: “T. , sa tead küll seda raamatut! See on selline punane,” ise seejuures mulksusin naerda, sest noh, kõigil raamatukogutöötajatel on kogemusi klientidega, kes jumala hästi teavad, mis raamatut nad tahavad, aga vat nad mäletavad just seda, mis värvi on teos ja millise formaadiga see on, aga ei tule meelde ei pealkiri ega autor. Paradoksaalselt olin nüüd ise selline veidi keerulise sooviga klient. Ma siis itsitades jätkasin: “Sellel raamatul on osad ka. Osad on erinevat värvi – üks punane, teine must ja üks on valge ka. Ja raamatu kaane peal on vares!” selle viimase infokillu juures lehvitasin püüdlikult kätega, imiteerides varese tiivalööke. T. oli üsna lõbustatud olemisega… Lõpptulemusena sain muidugi oma raamatu kätte. Täpsemalt kõik Jonathan Strange ja härra Norrelli kolm osa.

Nii et suure tahtmise ja hea õnne korral on võimalik raamatukogust ka see õige “punase kaanega raamat” üles leida ;)

8 kommentaari “Sa tead küll!

  1. Ma aeg-ajalt jalutan Apollosse või Rahvaraamatusse ja uurin nende soodukaid. Leidsin ükskord kõik kolm Jonathan Strange’i raamatut üliodavalt. Kõige paremini kulutatud 75 krooni vist :)

  2. Kuule, mul on üks tööalane küsimus. Või noh, raamatukogualane. Kui ma end miski raamatu järjekorda panen, aga ise ei saa sellele järgi minna (nt olen teises linnas), kas mu abikaasa saab siis selle enda nimele ka võtta?

    Olen ühte raamatut nii kaua oodanud ja kardan, et järjekord jõuab nüüd minuni, kui ma maale puhkama olen läinud. Murphy. Töötab minu puhul alati.

    1. Kirjuta mehele vabas vormis volitus, et sul ei ole võimalik raamatule järgi tulla (mingi põhjus lisa) ja palu anda see sinu mehe kätte. Lisa mehe täisnimi ning isikukood ja muidugi oma täisnimi, isikukood ja allkiri. Meil siin varsti tuleb volituse vorm ka. Hetkel veel ei ole, nii et pane vabas vormis paar rida paberile:)

  3. Triinu, professionaalne lugeja oleks lisaks raamatu värvile ära mainunud ka selle, et raamat on kandiline! :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s