Päev kajab

Poolteist tundi…


Hetk tagasi oli mul “õnn” saada osa IT-alasest loengust. Jaan peab homme Eesti Infotehnoloogia Kolledžis oma elu esimese loengu ja mina siis olin see “õnneseen”, kelle peal ta enda etteastet harjutas. Poolteist tundi kuulata valdkonnast, millest sa põhimõtteliselt peaaegu mitte midagi ei tea ja ehk ka just mitte ülemäära aktiivset huvi pole üles näidanud, on üsna raske.

Enne loengu algust püüdsin Jaanile selgitada, et suudan kahte asja korraga teha – kuulata teda ja kirjutada fotoalbumisse piltide juurde informatiivset teksti. Minu selgitustöö, et poolteisetunni kulutamine üksnes loengu kuulamisele on hetkel siiski ehk veidi ebapraktiline, lõppes suhteliselt konkreetselt. Fotoalbum lihtsalt tõsteti mu eest ära, telekas pandi kinni ja kästi keskenduda.

Servletid, filtrid, “küpsised”, sessioonid… Loeng on suunatud teise aasta IT tudengitele, kes progemist õpivad. Kuna ma olin sunnitud kogu seda “värki” kuulama, siis tundus, et tõenäoliselt on siiski huvitavam kaasa mõelda, kui niisama tuimalt poolteist tundi arvutiekraanil slaidide vahetumist jälgida.

Muidugi kasutasin ära privileegi, et mul on loengupidajaga keskmisest paremad suhted ja küsisin vahele selgitavaid ja otseloomulikult ka selliseid küsimusi, mida üks tubli teise aasta IT-tudeng ei küsiks. Näiteks huvitas mind, mida tähendab sõna implementeerima. Härra loengupidaja ütles esimese hooga, et pole oluline, tudengid teavad, mida see tähendab. Tõenäoliselt peegeldus seepeale mu näost  keskmisest suurem hämming ja vast ka veidi kaastunnet tekitav juhmus, nii et mulle tehti erand ja siiski seletati mainitud sõna tähendust antud kontekstis. Mis ei tähenda muidugi, et ma seda seletust hetkel enam mäletaks. Mnjah…

Aga tundub, et mu lollidest küsimustest oli siiski veidi tolku. Jaan nimelt teeb nüüd mõned slaidid juurde. Huvitav, kas ma pean pärast seda veelkord sama loengut kuulama?! Eeee… Praegu on tõenäoliselt parim aeg magamaminekuks!

 
P.S. Sõitsin täna Tallinnas autoga. Ellu jäin.

2 kommentaari “Poolteist tundi…

    1. Õnneks asi nüüd nii väga hull ei olnudki:) Kuna ma vanemprogejaga koos elan, siis tahes või tahtmata siiski mõningaid tema maailma mõisteid/väljendeid kuuled ja magamaajavalt keerulise hiina keelena kogu see teema ei kõlanudki. Lisaks ma muide sain pärat veel “boonusena” väikese loengu turvalisest arvutikasutusest, täpsemalt avaliku wifi kasutamisest. Mulle lubati näidata, kui lihtne on kellegi FB-kontot avalikus wifis üle võtta. SEE kõlas juba väga huvitavalt :D Ootan nüüd koolituse praktilist osa ;)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s