Lugemiselamus

Daniel Glattauer “Hea põhjatuule vastu”, “Kõik seitse lainet”


hea-pohjatuule-vastuMõni nädal tagasi oli mul vaja oodata ühte inimest. Ootasin teda Kristiine keskuses Apollo poes. Raamatupood on ainuke pood, milles viibimine ei aja mind närvi, ei tüüta, ei väsita, ei masenda. Kõik ülejäänud poed teevad seda. Eranditult. Raamatupood aga, see on lisaks meeli rahustavale toimele otseloomulkult ideaalne koht aja parajakstegemiseks.

Seekord vajusin mingisugusele tumbalaadsele ratastoolelukale ja võtsin kätte “Hea põhjatuule vastu”. Ja hakkasin lugema. Ja lugesin… Lugesin. Lugesin. Lugesin. No tõesti, ma ei olnud seda enne lugenud! See oli nii hea! See kiskus kaasa. Romaan e-kirjades. Tekst oli intrigeeriv, lummav, kuidagi värske, irooniline. Oleksin raamatu ära ostnud, kui mind poleks piiranud veel tolles hetkes ahistanud ammune lubadus, millest eelmises postituses paar rida sai kirjutatud. Lugesin, kuni telefonikõne teatas, et oodatud inimene on kohale saabunud.

“Hea põhjatuule vastu” on armastusromaan. Ei tasu isegi mainida, et tegu pole mingi lihtlabase läila soigumise, õhkamise, ohkamise ja tüütu tundlemisega. Sellise labasuse välistab juba puhtalt sarja Moodne Aeg, milles raamat ilmunud on, kvaliteedimärk. Laenutasin “Hea põhjatuule vastu” raamatukogust ja neelasin kiirelt alla. Tegelikult suisa kugistasin. Kui raamat läbi sai, olin õnnelik, et see lõppes nii nagu lõppes. Traditsiooniliselt kontrollisin, kas raamatul on ehk järge.

“Kõik seitse lainet” on kolm aastat hiljem kirjutatud järg. Põhjatuules üle maailma paljudele lugejatele väga lähedaseks saanud peategelased elustuvad taas. Otseloomulikult on tegu jällegi e-kirjades romaaniga, nii nagu seda oli esimene. Aga kui esimene raamat haaras täielikult oma uudse ülesehitusega, oli intrigeeriv, kohati lausa heas mõttes täiesti närvi ajav, sest esimese hkoik-seitse-lainetooga ma ei tahtnud leppida, kuidas ühele meesolevusele võib nii südamesse minna selline isekas, bravuurikas, silmakirjalik naisolevus. Ja üldse…

Teine osa enam nii suurt vaimustust ja põlemist ei tekitanud. Pigem tekkis küsimus – Mida te mässate? Saage üle või saage kokku. Otsustage juba ükskord midagi ära! Tüütu oli. Aga pooleli ka ei saanud jätta. Kuramuse Glattauer. Ikkagi huvitas, mis sellest veebidisainerist ja keelepsühholoogist saab. Saingi teada. Hea et lõpuni lugesin.

Mulle on igal juhul D. Glattauer seni loetud raamatute põhjal (mainisin siin ka tema uuemat üllitist “Igavesti sinu”) jätnud väga köitvalt kirjutava autori mulje. Soovitan soojalt.

Autor näeb välja selline:

Advertisements

5 thoughts on “Daniel Glattauer “Hea põhjatuule vastu”, “Kõik seitse lainet”

  1. Minu arust ka, esimene raamat oli võrratu … teine juba pingutatud, aga lugeda siiski võis. Igavesti sinu oli juba hoopis midagi muud. Ja kusjuures, kui saksa keelt mõistad, siis RRi saksa lugemissaalis on DVD, millel on Hea põhjatuule vastu näidendiks seatud – päris huvitav, kui ka keelt ei mõista, siis lihtsalt vaadata, kuidas asi pildiliselt välja näeb ;)

  2. Suur tänu raamatuid soovitamast! Surfan sageli netis ringi ja otsin raamatukogude kodulehtedelt või blogidest soovitusi ja olen tänu sellele nii mõndagi head lugeda saanud.
    Eile “neelasin” Glattaueri põhjatuule-raamatu alla, pidin veel öösel vetsu lugema minema, sest elukaaslane ei saanud lambivalgel und, aga mina ei suutnud lugemist pooleli jätta, nii huvitav oli :) Meil selline imepisike kodu, et ainuke eraldatud ruum on vets :) Nüüd leidsin enda meeldivaks üllatuseks, et seitsme-laine-raamat on lausa ELLUs olemas, pole vaja homset raamatukogu uste avamist oodatagi, vaid võin kohe oma uudishimu rahuldama asuda. Vaja ju teada saada, mis edasi juhtus.
    Omalt poolt soovitan Õnnepalu “Mandalat” – lihtne ja soe lugu.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s