Ruum ja maitse

Hapsal Dietrich


Suve on raske ette kujutada ilma Haapsaluta. Haapsalu on aga lausa võimatu ette kujutada ilma ühegi kohvikuta. Haapsalu oma sumemaheda romantikahõnguga on kui loodud imearmsatele kohvikutele. Neid võiks rohelusse uppuval linnakesel rohkem olla. Iga säherdune kohvik-uustulnuk tekitab otseloomulikult põnevust ja sütitab lootust, et linna naastes saab lisaks vanadele lemmikutele avastada üha uusi hinge ja armastusega tehtud ning peetud kohvikuid.

Seekord võtsime oma koogilõigud alles käesoleva aasta kevadel uksed avanud Hapsal Dietrich-is. Õdus. Väga meeldiv uustulnuk ja seda nii interjööri kui ka maitseelamuse poolest. Kuigi meie positiivne maitseelamus piirdus vaid koogitükkidega, oleme veendunud, et järgmisel korral võtame sealt ka midagi toekamat kõhutäiteks.

Rahvast oli Dietrichis üsna rohkelt. Paaril laual nägime isegi broneeringusilte, kusjuures, tegu oli jaanilaupäeva lõunase ajaga, kui inimestel võiks meeles mõlkuda vaid see, kuidas maksimaalselt kiiresti oma grilliplatsile jõuda, et saaks tule üles ja liha küpseks. Aga ei, rahvas istus Dietrichis.

Natuke vingun ka. Teenindaja peab teadma, millest koogid, mida pakutakse, koosnevad. See on elementaarne. Aga vähemalt oli ta väga optimistlik ja tegi vapralt oletusi, millest kook, mille vastu huvi tundsime, koosneda võiks. Nii et väike arenguruum ikkagi on. Peaasi muidugi et selle arengu jooksul oma optimismi ei kaotataks. Rõõmsameelsuse ja optimismi eest viis pluss.

Tundub, et Müüriääre kohvikule on konkurent tekkinud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s