Ruum ja maitse

Rataskaevu 16


Oma aadressi endale nimeks võtnud armas restoran, kus hinnad pole liiga kõrged, ega portsjonid liiga väikesed. Õdus kohake, kus imetleda punasest tellisest ja palgist läbiimbunud interjööri, vahtida läbi mõnusa hämaruse justkui väikestel valgussaarekestel jutlevaid inimloomi ja otseloomulikult nautida head sööki ning jooki.

Menüüst langesid meie ohvriteks:

– brokkoli-spinatisupp (4.60)
– praetud koha (12.60)
– saiavorm (3.50)

Joogiks küsisime kraanivett. Saime. Maitsestatuna sidruni ja laimiga.

Soolase kraami kohta ei tahagi kohe nagu miskit öelda, mitte et midagi halvasti oleks maitsenud, ei, asi on lihtsalt selles, et tõeliselt äramärkimist väärib hoopistükkis dessertide alla liigituv saiavorm. Saiavorm oli paras šokk. Me ju oma meelest teame, kuidas üks saiavorm välja näeb, eks ole. No võib-olla tänapäeva lapsed ei tea ka, nemad on teistsuguste hõrgutistega harjunud. Aga minuealised ja vanemad kindlasti teavad. Kodus tehti seda maiust ja koolisööklast sai ka aeg ajalt mingit enam-vähem söödavat saiavormilaadselt ollust. Aga Rataskaevu saiavorm on midagi hoopis teistsugust. Visuaalselt tekkis esmapilgul mulje – “Seda mina küll ei tellinud?! Või?! Tellisin või?! Kuulge, kas ma ei tellinud mitte saiavormi?” Ja siis ma proovisin seda asja, mis minu ette asetati. Jessas! Meenutas tõesti saiavormi! Too maius lihtsalt sulas suus. See oli uskumatu! Lisandiks karamellikreem ja pohlad (?). Seda viimast ma päris kindlalt ei teagi, võib-olla olid hoopis jõhvikad. Olin üliõhulisest-suussulavast saiavormist pehmeltöeldes üllatunud, nii et marjade täpne liigitamine ei kuulunud just mu esimeste prioriteetide hulka. Prioriteet oli palju lihtlabasem – kogu see hõrgutav kraam lihtsalt pintslisse pista!

Rataskaevus pakutakse, muideks,  ka 4euroseid päevapraade. Ehk siis mina tahan sinna küll tagasi. Pealegi ütles Jaan, et mul jäi tualetis midagi märkimisväärset tähele panemata. No muidugi jäi, sest ma suutsin vahtida ennastunustavalt üksnes sealset klaasist lage…

ratas
Allikas: Facebook.com

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s