Päev kajab · Ruum ja maitse

Tokumaru – minu süda kuulub sulle!


Tokumaru – ma armastan Sind!  Sa tõid mulle pisara silma! Me soovime Sulle pikka iga ja tuult tiibadesse! Kummardame maani.

Me Jaaniga mõtlesime, pärast seal söömist, et kui vähegi oleks võimalik, ostaks piletid ja sõidaks tagasi Jaapanisse. Tokumaru, uus söögikoht Solarise keskuse teisel korrusel, Solaris kino vahetus läheduses, tõi meelde nii palju häid mälestusi, et midagi kohutavat kohe.
See oli lihtsalt fantastiline, kui Jaan pärast toidu eest maksmist tänas jaapani keeles, öeldes arigatou gozaimasu, siis kogu köögimeeskond vastas samamoodi ja kummardas. See oli lihtsalt nii armas! See oli nii päris, et võttis pisara silma. Tõsiselt kohe. Meeleliigutusest ma tüüpilise eestlase kombel püüdsin kiiresti sealt minema saada, sest no, pisar ju kippus vägisi silma! Piinlik. Ma ei tea millal, aga Jaapanisse on vaja tagasi minna!

Mina, kes ma ei söö nori lehte, sõin Tokumarus nigirisid (ilma norileheta sushi) ja olin ülimalt rahul, lisaks sõime kahepeale ära ühe väikse ramennuudlitega supi. Supi puljong oli minu meelest veidi mahedam, kui me Jaapanis saime, aga võib-olla ma eksin ja eks eurooplasele olegi selline mahedam versioon tõenäoliselt vastuvõetavam. Lisaks jõime rohelist teed. Menüüst hakkas veel silma, et on võimalik tellida saket ja…
Ausaltöeldes, me sõime seal lõunat, aga ma juba planeerisin, kuidas me tuleme kindlasti õhtul tagasi. Kahjuks ei jõudnud, aga see ei vähenda mu vaimustust. Kõik söödu oli maitsev ja ma tahan sinna tagasi!

Kõiki muidugi huvitavad hinnad. Need on täiesti mõistlikud. Üllataval kombel. Ja teenindus, see oli vähemalt meie puhul samuti meeldiv. Kuna me jaapaniskäinutena teame, kui viisakad ja toredad sealsed teenindajad on, siis natuke ma kartsin, et kuna meie teeninduskultuur jääb põhimõtteliselt miljoni valgusaasta kaugusele nende omast, et kuidas on see teeninduspool lahenduse leidnud. Tõenäoliselt annab veelgi lahkem-viisakam olla, aga no polnud üldse viga! Täiesti hästi! Meil oli igal juhul selline armas ja viisakas teenindus.

Käte puhastamiseks ei antud niiskeid salvrätte, nagu Jaapanis antakse, sellest oli küll natuke kahju, aga no ma saan aru, see oleks võib-olla natuke juba liiga palju tahetud ühelt Tallinnas asuvast jaapanipäraselt söögikohalt. Kuigi uskuge mind, see on midagi, millega harjub väga kiirelt ja mida õpib hindama. Jaapanile sarnaselt saime tasuta klaasitäie vett. Süda läks kohe soojaks. Meenusid kõik need söögikohad, kus me Jaapanis käisime ja need kosutavad tasuta veeklaasid, mõningatel juhtudel lausa kannutäied vett.

Tokumaru, me tuleme Sinu juure tagasi ikka ja jälle! Jää palun samasuguseks jaapanlikult lahkeks, imemaitsva toidu ja suure südamega söögikohake ja me armastame Sind jäägitult! Sa aitad meil meenutada ja me hindame seda kõrgelt.

tokumaru

4 kommentaari “Tokumaru – minu süda kuulub sulle!

  1. Super koht tõesti ja kunagises Ami-Ja’s olid küll niisked käterätikud nii, et ka Tlns võimalik ;)

    1. Oh, ma loodan, et neil läheb hästi, olgu siis need niisked rätid olemas või mitte :) Mind paneb natuke muretsema, et sealsamas lähedal on kohe Tapita, mis pakub tapaseid ja põhimõtteliselt reklaamid, mis silma hakkavad, on ainult Tapitale mitte Tokumarule. Mul on tunne, et kui ei tea, kust Tokumarut otsida, siis niisama juhuslikult sinna väga ei satu, kahjuks.

      Nii ma siin püüan tänuliku kliendina anda endast parima, et kuuldus heast toidukohast leviks :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s