Ruum ja maitse

Umami


Umami – uus trendirestoran sai laupäeval väisatud. Ühest korrast jäi väheseks. Tahaks uuesti piiluma ja maitsma minna, eelistatult sumedal suveõhtul ning siis juba nende suures, tõenäoliselt romantiliselt valgustatud õunaaias veini nautida ja lattet limpsida. Kusjuures, jalutuskäigul aias nägin suurt kaminat. Vähemalt mulle tundus, et tegu oli kaminaga, küll suisa pisikese koopa mõõtu, aga ikkagi kaminaga, mis veelgi enam tekitas soovi taaskülastuseks.

Umamikad ütlevad enda kohta ise nii “Toitu tehes loeb armastus, mitte peenutsemine, seeläbi pakume ausaid ja lihtsaid, kuid maitserikkaid roogasid. Oleme lihtsad, aga isikupärased. Teeme järjepidevalt koostööd kohalike talumeestega, kuid rõõmuga lisame gastronoomilisele kogemusele särtsu ülemere eksootikaga.”

Toidu puhtad maitsed ja rõõmsameelselt viisakas teenindus oli muidugi kiiduväärt ning kutsub samuti tagasi. Hoone jäi kahjuks korralikult avastamata, nii et tagasiminek on põhimõtteliselt kohustuslik. Teise korruse ruum, kus meie seekord lõunatasime, jättis natuke kõleda mulje, või kas just kõleda, aga kuidagi steriilselt tühi tunne tekkis. Igal juhul oleks rohkem õdusust eelistanud. Vabalt võib juhtuda, et õhtuhämaruses ja õige valgustusega muutuks mu arvamus kardinaalselt. Antud hetkes nähtud toake erilist poolehoidu ei tekitanud, aga ega kohe minema joosta ka ei tahtnud ;) Järgmine kord vahin rahulikult kõik toad üle, vähemalt need, kuhu piiluma lubatakse. Hinnad on krõbedamapoolsed. Nii et kui üksi sööma ei lähe ja teiste eest ka vaja maksta, siis vaadake, et pangakontol piisavalt raha oleks.

umami
Allikas: https://et-ee.facebook.com/umamirestotallinn

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s