Kivi Paber Käärid


kivipaberkaarid

Foto: facebook.com/kivipaberkaarid

Asub Telliskivi loomelinnakus, pakuvad gluteenivaba toitu. Oleme seal juba korra enne piilumas käinud, fikseerisime tookord kui täiesti istutava ja toreda paigana, mis kohal viibinud inimmassi järgi otsustades rahva seas popp, esimene kord midagi ei tellinud. Seekord otsustasime, et no istume ja teeme argliku katse miskit kõhusoppi libistada. Jaan valmistub suvehooajaks, nii et tema oli ekstra tagasihoidlik, piirdus ühe latega. Mina, kui vana tuntud õgard, valisin menüüst šokolaadikoogi, mis oli, nii palju kui mu silm fikseeris, lisaks gluteenivabadusele veel ka täiesti laktoosivaba.

Noh, ega sellise tagasihoidliku valiku pealt veel midagi otsustada saa. Saan öelda vaid nii palju, et vaatamata oma gluteeni- ja laktoosivabadusele oli kook täitsa hea. Ma vist jään hetkel siiski eelistama tummisemat šokolaadikoogiversiooni kogu selle va laktoosi ja gluteeniga, aga tore oli tõdeda, et kui mind mingi hetk peaks laktoositalumatus tabama, siis päris maailma lõpp see vast siiski poleks.

muhupagarid

Allikas: facebook.com/MuhuPagarid/

Loomelinnakus on, muideks, nüüd ka oma pagarikoda – Muhu Pagarid. Astusime läbi. Kujutate ette, seal oli saba inimestest, kes kõik tahtsid ahjusooja leiba osta. Ei saanud meiegi ära minna, võtsime sappa. Pagarivälimusega muhe meesterahvas muudkui tõstis leivapätse paberkotti, pluss õnneliku olemisega leivajahtijad mõjusid lummavalt. Pärast muhukate leiva proovimist, ei imesta, miks sabatati. Nende ahjusoe leib on ülimaitsev! Krõbeda koorikuga, pehme ja mahedamaitsega. Mulle meeldib kindlasti rohkem kui Kalamaja pagariäri leib. Hind on muidugi soolane – 3 euri. Eilse leiva saad 2-ga (kuigi ma ei kujuta ette, et sellist eksemplari lähitulevikus tekib, pigem tuleb leivast puudu, kui et järgmine päev saad eilset leiba osta), pikksaia ka 2-ga ja vormisaia 2,5 euroga.

Allikas: facebook.com/MuhuPagarid/

Allikas: facebook.com/MuhuPagarid/

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s