Viimane nädal


Viimane töönädal. Veider. Aeg kulgeb ühest küljest nii aeglaselt ja teisalt nii kiiresti. Maikuu alguses tundus, et ma lihtsalt ei suuda viimaseid allesjäänud nädalaid tööl käia. Mõtted kipuvad ju hoopis teistele radadele, nii palju muud olulist on ju vaja ära teha, enne kui…Aga nüüd paistab, et aeg on saanud tiivad ja kardetavasti ma ei saa arugi kui juba on suvi möödas ja augustikuu lõpp käes…
On toimunud ümberhindamisi. Nii mõnigi seni ülioluline minu isiklikku elu puudutav aspekt sai külge sildi – teen kui saan; vaatab, mis saab. Või tekkisid teatud punktide puhul hoopis rasvased küsimärgid, et miks see enne üldse nii oluline oli ja kas mõned närvirakud ei oleks võinud hoopis asisemate asjade peale kulutada kui lausabsurdile. Aga ju siis tolles hetkes ei saanud teisiti. Ju siis tuli täiesti jaburate asjade pärast muretseda ja põdeda, sest siis olid need maailma kõige olulisemad. Ehk – ei midagi uut – kõigil on sarnaseid pöördemomente. Põhjused miks ümberhindamisi tehakse on küll erinevad, aga see ise-enesest ei muuda fakti, et asjad, nähtused ja mõnikord ka konkreetsed inimesed saavad hoopis teise väärtuse, kui seisame silmitsi millegi kardinaalselt elumuutvaga.
Oeh, nüüd läks küll ikka täiesti ära leierdatud joru ajamiseks, lihtsalt mannetu ja häbiväärselt igav. Nii juhtub kui uneskletakse ja muneskletakse, selle asemel et millegi asisega tegeleda. Olen süüdi.

Muide, Londonis pidavat olema ilus ilm ja üks konkreetne meeskodanik tõmbas täna juba poolest päevas linnapeale Big Beni ja mida kõike veel avastama. Londonlastel on ju täna nelipühade puhul vaba päev. Oleks siis meil ka, aga kus sa sellega, eesti tööinimese tootlikkus on ju niivõrd madal, et neile lihtsalt pole võimalik punaseid kalendripäevi tekitada. Neile sunnikutele tuleb hoopis rohkem malakat anda ja peale passida, et nad suitsujutt tagumendist väljas tööd teeksid, sest ega me ju mingit muud moodi viie rikkama riigi hulka ei jõua, kui ikka ainult peksuga.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s