Päev kajab

Hambad ja magneesium


Nii. Sain järjekordselt valgustatud.

Loodusterapeudid on arvamusel, et kui emadel on raseduse ja imetamise ajal magneesiumi puudus (sageli ongi), siis on imikutel hammaste tulek vaevaline.(http://www.teadlikvanem.ee/)

Haaa! Saan tänu Internetile lihtsalt nii targaks, et hirm tuleb peale! Õudneeee!
Olen viimasel ajal magneesiumi hooletusse jätnud. Loetud info peale tundub, et nüüd tuleb magneesiumi rõõmsalt kahe suu poolega vohmima hakata. Pealegi kirjutatakse, et magneesiumi võid ise endale doseerida, keegi nagunii ei tea, kui suur sul puudus on. Vereanalüüs seda lihtsalt ei näita. Väidetavalt ainult 1% magneesiumist ringleb veres, nii et järelikult, kui veri peaks näitama, et magneesiumi on vähe, siis ma kahtlustan – sa oled juba pooleldi surnud. Doseerimisega on aga lugu sedasi – suurendad nii kaua doosi, kuni kõht lahti läheb, siis tead, et sai veidi liiga palju. Noh, ja siis ei ole muud, kui kogust natuke vähendada. Lihtne. Kusjuures kõige parem magneesiumi versioon on ikkagi see pealemääritav versioon – nö magneesiumõli. Kui tableti puhul tuleb passida, et seda koos söögiga ei võtaks, vaid ikka kenasti 1-2h enne või pärast sööki, siis pealemääritavaga on lugu sedasi et, pane millal tahad! Eks ma olen sellest magneesiumist siin blogis juba jahunud enne ka, aga nüüd tundub, et magneesiumi-teema läheb taaskord päevakorda. Minu meelest võiks ämmakas sellistest teemadest mind valgustada.

Järgmine kord pean ämmaemandaga ka lisakaltsiumi võtmise võimalikkusest rääkima. Vaatab, mis ta arvab.

2 kommentaari “Hambad ja magneesium

    1. Õige. Seda ta teeb, kui kaltsiumi liiga palju võtta. Ehk siis mitte lisa kaltsium vaid liigne kaltsium :P Aga seda, kas mul on piisavalt kaltsiumi, seda ma ei tea enne, kui mul seda mõõdetud on.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s