Päev kajab

Pál-tänava poisid Linnateatris


Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks Tallinna Linnateatri “Pál-tänava poisse” laitnud. Kõik kommentaarid, mis eelnevalt kuuldud või loetud, olid eranditult positiivsed. Mõistetav et sellisel juhul olid meie ootused kõrgele kruvitud. Reeglina on säherdune eelhäälestus muidugi üsna ohtlik. Pettumus võib kehvemal juhul tulla kiiremini kui lavalolijad üldse suu lahtiga suudavad teha.

Antud juhul oli aga algus lihtsalt geniaalne, kuigi keegi mitme minuti jooksul tihkemat dialoogi ega ka monoloogi ei arendanud, oli lihtsalt imetore (vähemalt naispubliku jaoks) näha Linnateatri noorte meeste väga korraga laval. Eriti veel kui oled saanud kohad esireas. Ehk siis kui ma seal oma nina all noori mehi möllamas nägin, oli esimese paarikümne sekundi jooksul selge – siit kehva tükki ei tule. Raamatut lugenuna oli lugu ise teada, seega niivõrd suurepärase avapauguga tükk ei saanud kehvemaks minna ja ei läinudki.

Jäi ainult imestada, kuidas need poolpaljad mehepojad meie põhjamaiselt karget suveõhtut või noh, temperatuuride järgi võiks seda ka võrrelda mõne meie jõuluajaga, taluda suutsid. Ja need veestseenid… Ehk nad kasutasid sooja vett? Nemecsek kandis igal juhul riiete all miskit kalipso sarnast kehakatet, tundus mulle. Ausaltöeldes oli seda hea näha, vastasel juhul oleks lihtsalt kogu seda vetemöllu veelgi valusam olnud jälgida.

Teatrikülastajate seas olid mõned hullukesed, kes olid tulnud kleidikeste, sukakeste ja kingakestega etendust vaatama. No ma ei tea… Sügav kaastunne. Teater jagas küll pleede, aga no ma ei tea kuidas nad seal kolmetunnisest etendusest tervena välja tulid. Ehk tulid. Pakuti ju teed ja kangemat kraami ka, said ehk ennast piisavalt nö jooksvalt turgutatud.

Mina kui elukogenud mutt, panin ikkagi vatid selga ja nägin välja kui jõulumees või siis ülisuuruses päkapikk. Seda tänu oma suurele kõhule ja vapustavalt punasele kampsunile. Kapuutsiga jakk, mille hõlmad teatud põhjustel enam kinni ei lähe, oli ka peal ja punased saapad jalas. Vot nii. Kahju et pilti ei teinud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s