Lugemiselamus

Jonas Karlsson “Arve”


arveMa istusin paigal ja mul ei olnud mingit põhjust kusagile mujale minna. Elu oli lihtsalt kuidagi tore. Selge, et see peab kallist raha maksma. (lk. 37)

Kõigest veidi üle saja lehekülje. Tõesti vaid korra kätte võtta ja juba see dialoogiderikas, ütlemata optimistlik ning mõtlemapanev lugu ongi läbi. Pärast mida võib filosofeerida teemal, mis on õnn ja kuidas seda mõõdetakse, kui õnnelik sa siis ikkagi ise oled ja mis sinus seda va õnneelamuse tunnet tekitab.

Sobib kindlasti neile, kellele meeldib lugude juures väike nihestatus, väike veidrus, aga kes samas hindavad väheke sügavama mõttega raamatuid. Vormilt hea kerge suvelugemine, sisult helgelt teraapiline. Mulle meeldis.

Raamatu tagakaanel olev sisu tutvustav tekst:
Osaline tööaeg videolaenutuses, paar üksikut sõpra ja igapäevane rutiin, mis enamasti tähendab pitsat ja telekat ühetoalises korteris Stockholmis. Selline on meie peategelase elu – kuni talle saabub veider arve astronoomilisele summale – 5,7 miljonit Rootsi krooni. See on hind, mida ta peab maksma terve oma elu eest, kaasaarvatud kogu õnn, mida ta eales on tundnud. Aga kuidas saab mehele, kes rahuldub nii vähesega, kellel pole suuri unistusi ega ambitsioone, esitada nii suure arve? Äkki on see kõik ikkagi üks suur pettus?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s