Avatud talude päev 2015


Meite maal korraldatakse ikka igasugu vahvaid päevi. Näe Merepäevadele tänavu ei jõudnud, aga see-eest hüppasime Avatud talude päeva raames sisse Võhma külas lihaveiste kasvatusega tegelevasse tallu (Lahe Maamees OÜ), kus põlvepikkune noorperemees meid toredasti vastu võttis. Jõudsime vaevalt autouksest õue ukerdatud, kui asjalik teretus ja pädev info poisi huulilt meile oma kodutalu tegemisi tutvustama asus.

Käbedasti juhatati meid otse Limusiini tõugu veiste juurde, öeldi mitmepealine on kari ja … Ehk siis kuna isa ja ema olid varemsaabunud uudistajatega ametis, tuli noorel peremehel külaliste vastuvõtmise ja karja tutvustamise vastutusrikas ülesanne enda peale võtta. Poiss sai suurepäraselt hakkama.

Sügasime rahulolevalt veiseid, paitasime kohalikku äärmiselt sõbralikku taksikutsat ja lõpetuseks ostsime peretütarde ühe-päeva-talukohvikust head ning paremat koju kaasa.

Toomarahva Turismitalus käisime samuti. Imetlesime ruume, mida suvitajatele välja üüritakse, sõime silku-leiba ja mina suutsin ka veel lisaks ühe kaeraküpsise vargsi omale põske peita.

Lõpetuseks viskasime möödaminnes pilgu peale Võsu randa üles pandud laval Võsu Jazziks proovi tegevale Kristjan Kannukesele. Jaani õhutusel sai muusika saatel isegi natuke tammutud, peenemalt öeldes, tantsitud.

Kahjuks ei ole ühtegi pilti. Fotokas jäi koju. Tüüpiline :)

Advertisements

2 thoughts on “Avatud talude päev 2015

  1. paljud räägivad minule, et viimasel ajal ei tehtagi pilte enam fotokatega, pole üldse moes, millegipärast tuleb selleks valida telefon.

    • Eks see nii ole jah. Aga mul on vana juust telefon ja Jaani fäääänsi telefon oli hoolduses, nii et kehv juhuste kokkulangemine, mis tingis pildituksjäämise :)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s