Lugemiselamus · Päev kajab

Rachel Cusk “Arlington Park”


arlington_kaas.inddSisaldab liiga palju tähevigu, vähemalt see 2007. aasta trükk. Kui isegi minusugune totu-otu märkab, et jälle on kuskilt täht puudu või üle, siis on võimalikud vaid kaks varianti: selliseid vigu on tekstis keskmisest rohkem või on raamatu sisu säherdune, mis laseb täheapsakaid märgata.

Antud juhul kehtivad mõlemad variandid.

Peategelasteks on noored keskklassi emad, kes tunnevad end oma kohustustest: lastest, meestest, söögitegemisest, koristamisest jne äärmiselt ahistatuna. Olen täiesti nõus, et teatud hetkedel tõenäoliselt noored emmed mõtlevadki sama mustades toonides nagu raamatu kangelannad, aga teisest küljest, no kes teid käskis abielluda, lapsi saada ja mehi teenindada. Vähemalt neid Inglismaal elavaid kaasaegseid naiseolevusi vaevalt keegi sundis. Nii et miks vinguda? Muuda siis midagi, või kui ise ei oska, otsi abi või siis vingu natuke, lase auru välja ja näe ka oma elu helgemaid külgi. Üldiselt hakkas raamat mingi aja pärast tüütama.

Jaa, 110% on võimalik, et mind ennast hakkavad ka kõik need asjad närvi ajama, mis neid noori Arlington Parki titemammasid, aga no, kurat, sellisel juhul tuleb midagi ette võtta! Mitte lihtsalt vaikselt vihast podiseda või pudeli põhja kiikama hakata.

Seda, et lihtne on kõrvaltvaatajana õpetada ja niisama möliseda, tean muidugi ka ;) Vaatab, mis siis saab, kui endal sarnane olukord käes. Igal juhul Jaani ma hoiatasin ette, et lähen psühholoogi juurde, kui suudan enda juures esimesi depressiooni märke täheldada.

Advertisements

One thought on “Rachel Cusk “Arlington Park”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s