Päev kajab

Rasedate jooga vs rasedate jooga


Enne kui üldse nö asjast kirjutada, siis kõige “toredam” uudis on muidugi see, et meie neljarattaline Alfa-poiss otsustas otsad anda. Tõenäoliselt vajab ta uut akut. Loodetavasti tekitatakse see võimalikult käbedalt, sest noh, kõhul sai just täna 37. nädal täis, mis tähendab, et teoreetiliselt võib nüüd millal iganes sünnituseks minna, tänasest alates oleks tegu täiesti õigeaegse lapsega. Takso või kiirabiga haiglasse minek oleks ka muidugi variant, aga kindlasti mitte eelitatud valik.

Nii, nüüd asjast…

Möödunud nädalal käisin kolmes rasedatele mõeldud treeningtunnis: pallivõimlemises ja kahes joogas. Joogatundidega tegin sedasi, et ühe võtsin Ida-Tallinna Keskhaiglas ja teise Lääne-Tallinna Keskhaiglas.

jooga
Allikas: kliinik.ee

Ütleme nii et pehmelt öeldes ma vihkan haiglaid. Reeglina on nende õhustik kuidagi äärmiselt ebmeeldiv ja miskipärast täpselt asutuse nimetusest lähtuv ehk siis  – haige. ITK Perekooli ruumis ja sellesse ruumi minnes (alates Naistekliinikusse sisenemisest) oli mul pidevalt ebmeeldiv tunne. Asi on kindlasti minus, mulle lihtsalt ei sobinud mitte miski ja kui mulle nö õiget tunnet peale ei tule, siis pange kasvõi tosin koerakutsikat fuajeesse, ega sellest suurt midagi ei muutu, ainsaks sooviks jääb kiiremas korras putku panna ja nii lihtsalt ongi.

ITK-s tundsin end miskipärast halvasti. Peaaegu kõik oli justkui valesti – alates valguse langemisest ruumidesse, rääkimata perekooli ruumist, selle paiknemisest hoones ja lõpetades, jah, kurb küll, joogatunni läbiviijaga. AGA tuleb rõhutada, et ma olen ka täielik veidrik ja ajan alati mingit, vaid minu jaoks olulist, õiget tunnet taga, et no selle põhjal ei maksa nüüd miskitlaadi põhjapanevaid järeldusi veel ITK kohta tegema hakata. Mulle personaalselt ei sobinud ja kõik.

jooga2
Allikas: ec.elobot.eu

LTK-s oli hoopis teine lugu. Esiteks joogat viiakse läbi perekeskuses, mis on haiglakompleksi juures, aga täiesti eraldiseisev hoone. Põhimõtteliselt tekkis tunne, nagu sa oleks mõnes tervisekeskuses või äärmiselt perelembeses spordikeskuses. Kui ITK-s öeldi umbes midagi sellist “Te võite kodust võtta mõne naturaalse vaibakese, mis sellele sünteetilisele joogamatile peale panna”, siis LTK-s olid sellised naturaalsed vaibakesed olemas. Joogatunni läbiviija jagas neid kõigile ja lisaks jaotas laiali padjakesed, mida sai vajadusel pepu alla panna, et pehmem oleks. Ja muidugi tunni läbiviija oli super! Super! Väga meeldiv ja soe suhtleja.

Jooga oli konkreetselt sünnituseks ettevalmistav. Õpetati kuidas tuhude ajal õigesti hingata, räägiti iga harjutuse juures, mille jaoks see hea on, miks me seda teeme, õpetati lõdvestuma. Kui tund sai läbi, siis küsiti, kas esimest korda perekeskusesse tulnud soovivad väikest ekskursiooni maja peal. Saime kõik ruumid läbi käia, meile räägiti mis teenuseid neis pakutakse. Kui ma reeglina sellist teatud mõttes ju müügitegevust ja promo väga ei kannata, siis seekord olin küll väga tänulik. Saime ekskursiooni käigus kildhaaval lisateadmisi lapse vannitamise ja ujutamise kohta jne. Lõpuks jäi mulje, et mina, kes ma olin tulnud vaid joogasse (lihtsalt ennast veidi liigutama), sain tegelikult lisaväärtusena juurde hunniku teadmisi, sain rohkem kui eeldasin. Iga esmaklassiline teenindusasutus annab kliendile rohkem kui ta ootab.

Allikas: www.amhold.ee
Lääne-Tallinna Keskhaigla perekeskus. Allikas: http://www.amhold.ee

Sageli ei pruugi see rohkem tähendada teenusepakkujale mingeid lisakulutusi. Edu võti võib peituda vaid väga väikestes detailides nt väga meeldivas suhtlemisoskuses, oskuses pakkuda grammi võrra rohkem kui küsitakse. Üle ka muidugi ei tohi pakkuda, see on jällegi teistpidi halb, kes meist ei oleks kokku puutunud müüjatega, kes näiteks riietepoes pidevalt sul jalus jõlguvad ja krambisnaeratuse järjekindlusega sind aidata tahavad…

Ütlen veel sellist asja, et ITK-s on vabu joogatunde rasedatele küll ja veel, ja mitte seetõttu, et neid oleks arvuliselt rohkem kui LTK-s, pigem vastupidi, aga LTK-s on kõik tunnid täis bronnitud. Ühtegi vaba kohta ei ole.
Sättisin ennast seal veel ühte joogasse bronnisappa, et kui keegi ära ütleb (läheb sünnitama, palav ilm ei luba toast välja minna vmt häda), siis ehk saan tema asemele. Bronni sabad ei ole lühikesed (1-2 inimest pikad), vaid lausa minu näite puhul 8inimese pikkused.
Muide, kui sabasolijale naeratab õnn ja ta saab õiguse tundi minna, siis teatatakse sellest väga operatiivselt SMS-i teel. Võimalik, et ITK-s on ka mingi sarnane süsteem, aga noh, kuna mind nende jooga üldse enam ei huvita, siis hetkel ma ei näe vajadust välja uurida, kuidas neil see sabatamisevärk on korraldatud, või kas üldse on.

Oeh, pikk jutt sai :)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s