Päev kajab

19. august – viimane loeng


Täna oli mul viimane loeng perekoolis.

Sünnitusjärgne aegSünnitusmaja toimingud. Taastumine, tunded, toitumine, võimalikud vaevused ja nende leevendamine. Seksuaalelu ja rasestumisvastased vahendid. Teeme harjutusi vaagnapõhjalihastele.

Noh, ütleme nii, et seda loengut peaks kuulama enne, kui ülepeakaela ootamatult lapsi tahad saama hakata või siis profülaktika mõttes näiteks juba isegi keskkoolis ja ega ei teeks paha ka korra veel kõrgemas õppeasutuses või kutsekas sama asja kuulata. Kui targad sõnad kõrvataha pandud, siis usutavasti nii mõnigi publikust on veelgi hoolsam ja hoiab end raseduse eest mitmeid kordi tõhusamalt kui seni. Vot selline loeng oli.

P.S. Nägin möödunud ööl unes üllatus-üllatus: sünnitust. Tegu ei olnud õudusunenäoga, pigem kergelt humoorika veidrusega.

Ühest küljest ei suuda ette kujutada, et kui aeg käes, siis suhtun eelseisvasse kogemusse ülevoolavalt rõõmsa hüüatusega – Jeeee, lähme sünnitamaaa! – nii nagu perekoolis õpetati ennast meelestama, aga teisest küljest… Ära see protsess nüüd ka ei jää, kohe mitte mingi valemiga, nii et nagu…  Palun saame selle asjaga käbedalt ühele poole! Ehk siis – Mida varem, seda parem! – võib nüüd juba öelda.

10 päeva veel?

P.S.S. Nüüd peaks vist kõik päevad igasuguseid tegevusi täis planeerima. Sedaviisi on vähem aega mõelda ja igatmasti imelikku tunnet ei ole aega võta kui märki teadagi millest.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s