Päev kajab

Kiire abi


Oleme siin vahepeal üsna põnevalt oma aega sisustanud. Meil käisid ööl vastu pühapäeva külas kiirabi tädid-onud. Külaskäik lõppes sellega, et kogu meie pisike pere maandus mõneks heaks öö- ja varahommikutunniks lastehaiglas. Annil aurutati ummistunud ninake puhtaks, käpiti ja piiluti veel natuke siit ja sealt, et mida need kopsud ja muu elundkond ka teeb ja kui tulemused olid rahuldavad, sooviti edu ning lasti koju tagasi.

Ka möödunud öö polnud Anni jaoks just kiita. Pisike hingamisaparaat (st kärsake, ninnuke) ei tahtnud järjekordselt täistuuridel koostööd teha. Ei aidanud siin suurt midagi ei füsioloogiline lahus ega ninapump. Neiu hingamine meenutas vilistavat ja kahisevat-mühisevat vedurit. Häiritud oli nii Anni kui tema vanemad.

Tulemuseks on, et Anni magab nüüd – päeval, kui aknast tuleb tuppa värsket õhku ja nina saab vabamalt jahedamas-niiskemas õhus tegutseda. Kokkuvõtlikult tähendab see aga seda, et ees ootab taas unetu öö.

Advertisements

6 thoughts on “Kiire abi

 1. Uhh, kiiret paranemist Annile ja vastu pidamist tema vanematele. Minu 7-kuune poja põeb täna esimest korda nohu ja see on nii väsitav nii pojale kui mulle. Lapsest on niinii kahju!

  1. Aitäh :) Ma isegi ei tea, aga võib-olla on sul hoopis keerulisem. Selles mõttes, et laps on suurem, saab asjadest rohkem aru, tajub ebamugavust teravamalt ja ta jaksab rohkem vastu hakata ning ehk ka rohkem karta ninapumpa ja tunneb ennast üldse rohkem häirituna.
   Meil on Anni veel nii väike, et ei saa vist asjast nii väga veel arugi. Lihtsalt keeruline on hingata ja ta püüab sellega harjuda. Ninapumpa ta minu meelest küll suudab juba karta, aga võimalik, et kujutan seda endale ette.
   Hoogsat paranemist pojale ja vastupidamist sulle!

   1. Tõsi ta on, et jaksab vastu hakata ja teab, mille eest põgeneda ka. Aga õnneks ta nohu on nüüd juba tagasi tõmbumas. Esimene öö oli hästi raske, kus ärkas suure nutuga iga tunni tagant (pole varem kordagi sellist nalja teinud. mõtlesin, et hammaste aeg on kätte jõudnud). Nüüd juba magab jälle rahulikult öö läbi (hambaid ei kusagil).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s