Päev kajab

14-16 h


Alles mõni aeg tagasi, enne titemammastumist, mõtlesin, et noh, beebid magavad ööpäevas 14-16 tundi, tõenäoliselt mitte järjest, eks ole, aga no jämedalt võttes kahe või poolteise tunni kaupa. Igal juhul tundus mulle, et värskel emmel on piisavalt aega näiteks vetsus käimiseks, söömiseks ja mitte ainult.
Jaa, olin kuulnud küll, kuidas värsked emad räägivad, et üldse aega pole ja pidevalt tuleb lapsega tegeleda, aga seda juttu oli väga raske uskuda, eriti kui sul on selline teoreetiline teadmine – beebid magavad 14-16h ööpäevas. Mis mõttes sul pole aega?! Jeeeesus, ole siis organiseeritum!
Nüüd ma saan muidugi aru, et täiesti vabalt võib juhtuda, seda muidugi siis kui pead olema kodus värske ilmakodanikuga täiesti üksi, et ei saa teha süüa, rääkimata söömisest, ei saa isegi kohe peldikusse tormata, kui ootamatult vaja peaks olema ja üldse – võib tekkida tunne, et oled aheldatud diivanile ja sinu ainus päevaülesanne on pidevalt titat imetada, sest just nimelt seda see pisike kisendav nunnu häälekalt nõuab. Asi on selles, et kui su pisike silmarõõm otsustab süüa väikeste pausidega (vahib veidi ringi, enne kui söömist jätkab), pluss teeb aeg-ajalt tukastuspause, mille käigus sa ei saa teda sülest ära panna, sest vastasel juhul kõlab üle kogu korteri kõrvulukustav protestikisa, sünnib olukord, mida just mainisin – lebad pool päevast diivanil ja oled kas restorani kohustustes või täidad voodi ülesannet.
Võiks mõelda – no mis siis, ongi vahva pikutada! Aga no kurja, proovi ise ja ütle, kuidas on, eriti kui sama stsenaarium leiab aset päevast päeva. Maksimaalne meelelahutus kehvematel juhtudel saab sulle olla siis vaid raadio või televiisor, kui veab ropult (pole pidevaid nihelemisi, sahistamisi, vinginaid, käginaid jne tupsukese poolt), siis saab isegi raamatut lugeda. See viimane on räme luksus, vähemalt meie puhul siin…
Ehk siis kokkuvõtlikult – Ärge uskuge neid, kes ütlevad, et vastsündinud beebid lõõskavad vaid magada! Ei. Nad on tohutult energiat täis, vähemalt osad neist.
Kusjuures, sa ei tunne veel päris hästi oma äsja sündinud kolmandat pensionisammast (või mitmes iganes see parajasti kellelgi on), nii et sul võtab mitu liitrit higi ja hunniku surnud ajurakke, enne kui aru saad, mida ta millal üldse tahab ja kuidas ta kõike seda tahab.

Aga kui ta lõpuks otsustab teha veidi pikema une, sa saad väheke liikuda ja süüa ning siis oma pisikese juurde naased, ei suuda sa esimese hooga mõista kui ninnu-nännu-nunnuke ta sul ikkagi on :) Siis teed muudkui pai ja ikka kiidad, kui tublisti ta puuksutada ja igasugu muid toredaid asju oskab teha :)

Advertisements

3 thoughts on “14-16 h

 1. :)

  Minul on vedanud ja on pmst ideaalbeebi olnud. Kui peale sündimist gaaside tekkimisel selle asja ka kontrolli alla saime, siis saabus ka öörahu. Siiani magab ca 22st 8-9ni hommikul. Nüüd on jalad alla võtnud (7 kuune!!!) ja noh, kukkumise ohu tõttu on minu aeg ka piiratum nüüd.

  Aga olen ka kuulnud lugusid beebidest, kes ei lase vetsugi. Pea vastu! Küll kohanete mõlemad.

  1. Magab 22-st 8-9ni …. Sul on metsikult vedanud! Oota, aga see tähendab, et ta öösel ei söö?
   Ja juba jalad all! Sul on üks imeline beebi :) Kui tema kohta üldse enam beebi saab öelda. Magab ja juba näe isegi kõnnib nagu üks suur inimene kunagi :)

 2. Mina olen mõlema oma lapse puhul mõelnud, et keegi võiks titele ka öelda, et nad nii palju magama peaksid. Kuna Linda ei tahtnud algul sugugi juurde võtta, siis ma pidasin tema harjumuste kohta päevikut, vaatasin sealt just järele, et tema magas keskmiselt 10-11 tundi ööpäevas. Noh kui nüüd arvestada, et täiskasvanule soovitatakse 8 tundi magada, siis pole seda ju sugugi palju. Ja uned olid ju ikka 30 minuti kuni paari tunni pikkused, mitte pikemad. Kaisa ei maganud pisikese beebina palju rohkem aga seal oli üks oluline vahe, erinevalt Lindast tegi ta oma uned põhiliselt öösiti, mis oli lapsevanemale tõeline õnnistus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s