Siis kui ei näe…


Ootamatu. Ehmatav. Häiriv. Isegi unetust põhjustav. Tegelikult peaks hoopis õnnelik olema…

Ei teagi nüüd mida teha… Esimese hooga muidugi teadsin… Tundub, et pääsu pole…
Miks nagu? Või noh, oma meelest tean küll miks, aga ikkagi… Oleks võinud parema ajastuse leida… Samas, hea et niigi läks…

Anni võttis kätte ja keeras ennast eile üksinda pimedas toas oma ööune neljandal tunnil võrevoodist välja meie voodisse. Kusjuures, probleem pole selles, et ta vahetas sujuvalt voodeid, vaid selles, et ta pööras ennast oma voodist meie voodisse üle kolides kõhuli. Ta ei oska ennast tegelikult iseseisvalt veel kõhuli pöörata. Pole kordagi pööranud, vaid paar korda on proovinud.
Mind ei olnud juures. Vahtisime elutoas telekat. Kui Anni häält tegi, mõtlesin, et ju tahab piima. Läksin vaatama ja seal ta oli. Üsna korrektses kõhuliasendis, käed täiesti õigesti keha toetamas.
Anni voodil on üks külg eemaldatud ning madrats on veidi meie voodi peal, nii paks kui on tema voodi madrats, nii palju erineb meie ja tema voodi kõrgus (6 cm umbes).
Anni on kõva jalgade tõstja, muudkui vibutab neid, eriti siis kui teda gaasid kimbutavad. Ju ta kuidagi jalgadega möllas seal, nihverdas-sahkerdas, ühtäkki oligi üle oma madratsi ääre ja mingi valemiga kõhuli meie voodil. Lamas seal, silmad suured peas, ja ootas. Hüüdis abiväe kohale, ega ta ise ju ennast tagasi selili lasta ei oska.
Ikka tulevad igasugused hirmsad mõtted selliste juhuste puhul pähe. Mis siis kui ta oleks kuidagi näoli minu teki sisse takerdunud. Õudne. Ei taha nii hirmsaid mõtteid mõelda, aga mõtled. Jube. Tuleb puuduv võre ette panna.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s