Paula Hawkins “Tüdruk rongis”


tydruk-rongis-esi-web

Raamat, mida Inglismaal osteti pärast selle ilmumist 1 eksemplar iga 18 sekundi järel. Avaldamise õigused on kogu maailmas müüdud juba 44 riiki ja USA filmikompanii DreamWorks on teinud ettepaneku sellest linateos vändata. Goodreads.com-i kasutajate poolt on aga “Tüdruk rongis”valitud 2015. aasta parimaks katekoorias Mystery & Thriller.

Sain raamatu sünnipäevakingiks. Tegin Anniga diili, et ta võimaldab mul kingi läbi lugeda, no ja kujutate pilti, ta võimaldaski. Oli 2. detsembrile järgnenud mõnel päeval väga viks ja tubli tuduja. See-eest nüüd teeb muidugi kõik nö topelt tagasi, näiteks eile vahemikus 9-22.30 magas neiu vaid ühe tunni. Nohu, kasvuraskused ja eelkõige tugevad kommunikatsiooniprobleemid olid vast säherduse eakohatu päevakava põhjuseks, aga see selleks.

Oli kaasahaarav lugemine, ei midagi ülivinget, kuid siiski täiesti mõnus väljalülitumine rutiinist.
Peategelaseks kolmekümnendate alguses olev Rachel, kellel tõsised alkoholiprobleemid. Kord kui Rachel tavapäraselt Londonisse sõidab, näeb ta midagi läbi rongi akna, midagi, mis kokkuvõttes muudab tema senist trööstitut elu täielikult.

Vast me kõik armastame visata pilke majadesse, millede akendes põlevad tuled, kuid kardinaid pole ette tõmmatud. Vähemalt mulle küll meeldib. Huvitav on ju vaadata, millised on teiste inimeste kodud ja inimesed nendes kodudes. Mõnikord fantaseerida, kes need inimesed on, millega nad elatist teenivad, kui raske oli nende päev, millest nad mõtlevad jne. Umbes midagi sellist teeb ka Rachel. Kuna ta on ühe võõra kodu rongiaknast jälgimistega omamoodi lapsendanud, siis ta saab aru, kui juhtub midagi, mis erineb normist. Mitte keegi teine rongisolijatest ei saa arugi, et see, mida Rachel just äsja nägi, oli midagi tavapäratut…

 

Advertisements

2 thoughts on “Paula Hawkins “Tüdruk rongis”

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s