Lugemiselamus · Päev kajab

Paula Hawkins “Tüdruk rongis”


tydruk-rongis-esi-web

Raamat, mida Inglismaal osteti pärast selle ilmumist 1 eksemplar iga 18 sekundi järel. Avaldamise õigused on kogu maailmas müüdud juba 44 riiki ja USA filmikompanii DreamWorks on teinud ettepaneku sellest linateos vändata. Goodreads.com-i kasutajate poolt on aga “Tüdruk rongis”valitud 2015. aasta parimaks katekoorias Mystery & Thriller.

Sain raamatu sünnipäevakingiks. Tegin Anniga diili, et ta võimaldab mul kingi läbi lugeda, no ja kujutate pilti, ta võimaldaski. Oli 2. detsembrile järgnenud mõnel päeval väga viks ja tubli tuduja. See-eest nüüd teeb muidugi kõik nö topelt tagasi, näiteks eile vahemikus 9-22.30 magas neiu vaid ühe tunni. Nohu, kasvuraskused ja eelkõige tugevad kommunikatsiooniprobleemid olid vast säherduse eakohatu päevakava põhjuseks, aga see selleks.

Oli kaasahaarav lugemine, ei midagi ülivinget, kuid siiski täiesti mõnus väljalülitumine rutiinist.
Peategelaseks kolmekümnendate alguses olev Rachel, kellel tõsised alkoholiprobleemid. Kord kui Rachel tavapäraselt Londonisse sõidab, näeb ta midagi läbi rongi akna, midagi, mis kokkuvõttes muudab tema senist trööstitut elu täielikult.

Vast me kõik armastame visata pilke majadesse, millede akendes põlevad tuled, kuid kardinaid pole ette tõmmatud. Vähemalt mulle küll meeldib. Huvitav on ju vaadata, millised on teiste inimeste kodud ja inimesed nendes kodudes. Mõnikord fantaseerida, kes need inimesed on, millega nad elatist teenivad, kui raske oli nende päev, millest nad mõtlevad jne. Umbes midagi sellist teeb ka Rachel. Kuna ta on ühe võõra kodu rongiaknast jälgimistega omamoodi lapsendanud, siis ta saab aru, kui juhtub midagi, mis erineb normist. Mitte keegi teine rongisolijatest ei saa arugi, et see, mida Rachel just äsja nägi, oli midagi tavapäratut…

 

Advertisements

2 thoughts on “Paula Hawkins “Tüdruk rongis”

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s