Päev kajab

Rambo tervitab!


Kaalusin täna Annit meite kodukaaluga. Ehk siis esmalt kaalusin palju mul endal neid “kilusid” on, siis võtsin Anni õpa ja lahutasin nähtud numbrist oma pekid-kondid-värgid maha. Tuli välja, et neidis on peaaegu 9kg, 100g jääb puudu. Anni oli täiskomplektis riietes ja mähkus, siis reaalselt vast 400g jääb 9 kg puudu. Vot millist suhteliselt kopsakat pakikest tuleb siin päevast päeva ringi vedada ja ööpäevas 4x unne kussutada. Piiga pole veel kuuenegi, 19 päeva on pooleaastaseks saamiseni.

Käsivarred pole mul vist kunagi nii heas toonuses olnud. Võimlemispallil unnekussutamine on pepule korraliku lihvi andnud, nii et seegi detail pole vast aastaid saanud uhkustada säherduse vinks-vonks vormiga. Liiga palju infot, eks :) Aga ma lihtsalt pean nägema ka midagi positiivset selles unehulluses, mis meil siin valitseb :), muidu on raske. Mõnikord isegi väga.

Loetlen ette, mida kõike olen proovinud, et Anni unne saada.

Ööunerutiin. Ööunne minek algab puhastusprotseduuridega. Käed, nägu ja mõned voldikesed saab üle vaadatud ja puhastatud iga päev. Vannis talle käia eriti ei meeldi, nii et suuremat pesu peab neiu taluma kord nädalas. Kuigi viimati ta pritsis jalgadega siblides kogu vannitoa põranda märjaks, tundus et üsna heal meelel, mine tea ehk hakkab suurem pesupäev meeldima.
Vannitoast suundume magamistuppa, seal põleb ainult soolalamp, panen mängima beebide mängutoosi ja riietan Anni tudukombesse, seejärel panen ta tema enda voodisse, laulan samal ajal unelaulu ja jään voodi kõrvale istuma. Kui tulevad jorisemised, siis püüan “käpa” meetodiga teda rahustada, aga no see ei aita, pole kunagi aidanud. Pigem on ta pettunud, et mis rahustav “käepuudutus”, tema tahab sülle ja punkt. Asi läheb sujuvalt üle kussutamiseks. Kui veab, siis saab Anni tuttu, kui ei, siis areneb jorin kriiskavaks ja lausa hüsteeriliseks kisaks. Õudne.
Pole haruldane, kui protestihääled tulevad juba siis kuuldavale, kui sisenen neiu süles magamistuppa. Unekoolist öeldi, et nii noor beebi ei tohiks veel osata selliseid seoseid luua – a´la see on tuba, kus mind tudule tahetakse panna. Õnnitleti, et teil on tark laps. Ei no tere-tore, ega ei mõjunud lohutavalt küll ausaltöeldes. Mis õnn see on, kui sul pisike mutukas ülepäeviti (hea õnne korral, kahjuks siiski tunduvalt sagedamini) hüsteeriliselt kriiskab kodus. Ja, jah, olen suhelnud ka unekool.ee-ga. Meil oli lausa skype-vestlus.

Proovinud oleme erinevaid nö valge müra äppe – nt hääled, mida ta ema kõhus kuulis, vihmasadu, autosõit jne. Ei toimi. Olen pannud kõrvalruumis pesumasina tööle, jällegi eesmärgiga pakkuda nö valget müra. Ei toimi.

Püüan jälgida ja tähele panna igat haigutust, silmanühkimist või vähegi väsinumat, torisevat või loidu olekut, et saaks Sipsiku õigel ajal voodisse, seda siis päevaunede ajal. Ööunel on meil enam-vähem kindel kellaaeg välja kujunenud.

Kuna tundub, et Mummul on negatiivne assotsatsioon seoses magamistoaga tekkinud, siis olen nüüd päevasel ajal temaga seal niisama aega veetnud. Natuke mänginud, veidi müranud. No ei midagi, ikka on see tuba kui saatanast.

Püüan süüa vähem magusat, kohvi ei joo enam üldse – kõik selleks, et miski piimatoidulolijat unnejäämast ei segaks. Ei midagi, ei tolku miskit.

Anni lihtsalt kardab magamajäämist. See on midagi hirmuskohutavat. Musitame ja kallistame ja on süles ja tantsime ja mängime ja loeme ja … Kõike selleks, et ta tunneks, et on hoitud ja kaitstud ja kallis ja pole vaja midagi karta. Aga see ei toimi, magamaminek on ikkagi üks hirmus asi ja miskipärast aina hirmsam tundub.

Muide, unega seonduvad probleemid said täiendust. Ööunne saan ta mõnikord piimaga. Kui ta on rahulik, siis see ei toimi, aga kui on piisavalt kaua möllanud/karjunud ja ta on tõesti väsinud ning pole lähima kolme tunni jooksul süüa saanud, siis see õnnestub. Probleem seisneb selles, et nüüd tundub Annile, ühest unetsüklist, mis temavanustel kestab 45 minutit, teise üleminek peabki toimuma imetades :D ehk siis, kui te nüüd aru saate – ööläbi iga 45 minuti tagant söötmiseks ärgata pole just lust ja lillepidu. Peab miskit ette võtma, muidu annan otsad.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s