Päev kajab

Kirtsutaja


No jah, eile sai liiga vara rõõmustatud, et näe, veel kaks hammast tuli suhu ja ilma erilise kisata, sest ega seda ajavahemikul 21-23 kestnud kisa-süle-kussutamismaratoni eriliseks kriisiks ja suureks lärmiks just nimetada saanud. Aga kuramus, see on nii kui aamen kirikus, et kui ma pean üksi Anniga õhtut või ööd veetma, siis mingi ilge möll ja jauramine läheb lahti. Palun väga, üks esimestest hammastest ei olnudki veel korralikult lõikunud, nii nagu ma kartsin-kahtlustasin,  ja nüüd me siin siis oleme, kui Annil uni veidi hõredamaks kisub, kohe räme kisa ja möllud lähevad lahti. Jessas! Kümnekilokanti ja peaaegu vaata, et pool minu pikkusest pampu süles ringi tarida ja kussutada pole imelihtne. Kusjuures, tegelikult on mul paks uni silmas tohutult väsitavast päevast. Anni miskipärast oli täna eriti liikuv. Tavaliselt pigem viibib mu jalgade lähistel, aga seekord… Hea et tal on vähemalt komme endale häälekalt kaasa elada, kui täiskäigul kuhugi pahandust tegema suundub.
Vetsus on ka reeglina hea rahulik käia, vähemalt nii kaua kuni sa kuuled kõriseva-kõliseva mänguasja häält, mille sa talle näppu torkasid, või kui hakkab kõlama see va eriline kaasa elamise elev-innustunud hääl, siis on tagumine aeg oma vetsuasjadega kiiremas korras lõpule jõuda, sest üks antšik on teel pahandust tegema.

Anni on hakanud nina krimpsutama. Sõna kõige otsesemas mõttes. Alles paar päeva on harjutanud. Esialgu on seda tehtud positiivses võtmes, justkui naeratuse sügavamaks markeerimiseks. Võimalik muidugi, et ta lihtsalt tahab igal vähegi sobivamal hetkel maksimaalselt näidata oma esihambaid, millest üks on lõikunud ja teine tundub täna lõikumisega tegelevat. Eks aeg näitab, kas selline armas krimpsutamine jääb või kaob.
***
Eelnev tekst sai kirja eile, laupäeva õhtul. Lootsin täna meeles pidada ja fotoka juhtme magamistoast üles otsida, et pilte siia lisada, aga no läks nii kui pühitult peast. Anni lõõskab seal tududa, praegu oleks patuasi juhet otsima minna. Seega pilti ei saa, vähemalt täna mitte :)

Ma siis lihtsalt natuke pikendan postitust. Anni on õppinud ühe sõrmega asju toksima. Näiteks rõngakestega kõristil näitab nimetissõrmega kõik rõngakesed ükshaaval ära. Enne ta minu meelest sellist nimetissõrmega suskamist ja ühe sõrmega asjade näppimist ei teinud.

Täna suutis piiga leida blokkeerimata tee põrandalambini. See kulgeb nimelt diivani tagant. No sealt ma ei olnud lausa nädalajagu tolmu pühkinud, nii et jah… Iseliikuv väike mopp on alustanud koristusmanöövreid! Ja muidugi tääkliiliani jõudis ta ka täna. Pressis ennast laua alt toolijalgade rägastikust läbi ja kohal ta oligi. Lill istus veeimemise eesmärgil klaaskausis, antšik ilmselgelt ei viitsi pikalt aru pidada, tema pani kohe kämbla kausi külge ja tiris jõuliselt. Eks see lill oleks ümber kukkunud küll ja vesi oleks agara neiu märjaks kastnud ka, aga no õnneks piisas seekord minu kahest käest, et kõike seda ära hoida. Kui nüüd keegi mõtleb, et huvitav-huvitav, mida ta seal kodus passib, kõik kriitilised situatsioonid saaks ju veel varem ja täiesti eos ära hoida, kui ikka tublisti beebil silm peal hoida. No saaks jah, vajadusel hoiangi, aga las antšik natuke ikka tuuseldab “vabalt” ringi ka. Elu tahab avastamist, päris vati sees ei saa, ega tohiks ühtegi last hoida. Nagunii on ta meil vist ikka pigem selline korralik (nüüd peaks kolm korda üle õla sülitama). Kuigi ega kunagi ei tea mida vaga vesi endas peidab.
Täna näiteks aitas Anni mul pesu kuivama panna. Haaras kätuga kuivatusresti jalgadest kinni ja muudkui lohistas. Püüdsin küll rääkida, et sedaviisi ta saab kogu pestud riidehunniku omale selga ja tõenäoliselt pole väga lõbus niiskusest raskete kehakatete all aega veeta. Millegipärast tundub mulle, et antšik ei saanud eriti midagi aru, kuid lohistamine lakkas sama ootamatult nagu oli alanud ja tubli mopike suundus käbedalt hoopis esikusse välisjalatsite juurde…

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s