Lugemiselamus · Päev kajab

John Green “Paberlinnad”


paberMnjah. Ei saa kohe mitte kuidagi sellest va noortekate lugemisest lahti. Ei teagi on see nüüd halb või hea või vahet pole, igastahes raamat toodi koju kätte ja kui toodi, siis ikka tuleb lugeda. See “tuleb lugeda” ei tähenda, et vastumeelselt miskit tehtud sai. Täiesti huviga lugesin. Ruttu sai läbi ka. Teadagi, noortekate asi, reavahed pool kilomeetrit, tihe tekst ei võta silme eest mustaks ja jalust nõrgaks, neid siis, kellele vast säherdune kirjandus rohkem suunatud kui mulle.

No… raamat oli selline… Ei taha nüüd kellegi lugemiselamust rikkuda, aga ega midagi väga dramaatilist lõpus ei juhtunud. Margo otsimine ise oli palju huvitavam, kui tema leidmine. Minusugune hetkeseisuga kodukana oleks tahtnud mingit eriti huvitavat ja peadpööritavat lõpplahendust. Aga no ei tulnud sealt lõpust suurt midagi, mis ei tähenda, et noor inimene seda kirjatükki suure rõõmu ja kaasaelamisega lugeda ei saaks. Saab küll! Ja mõned mõtted on ka täitsa olemas, mida siis, kui juhtumisi pole juba neid oma peas läbi arutanud, saab hiljem omapäi edasi mõelda. Film ka valmis treitud.

Quentin Jacobsen on kogu elu armastanud ohutust kaugusest hunnitult seikluslikku Margo Roth Spiegelmani. Margo on alati olnud suurejooneliste aktsioonide planeerija ning siiani on ta neid täide viinud üksinda. Kuni ühel õhtul praotab tüdruk Quentini toa akent ja ronib tema ellu. Riides nagu ninja, kutsub Margo Quentinit geniaalsele kättemaksuaktsioonile ning poiss otsustab kaasa lüüa.
Kui nende öine seiklus lõpeb ja uus päev koidab, avastab Q, et mõistatuslik Margo on ise muutunud müsteeriumiks. Kuid Margo on jätnud talle vihjeid. Quentin alustab tüdruku otsinguid, aga mida lähemale ta tüdrukule jõuab, seda vähem näeb ta temas tüdrukut, keda arvas end tundvat…

“Paberlinnad” ilmus 2008. aastal ja on sellest ajast (koos John Greeni teiste romaanidega “Süü on tähtedel” ja “Alaskat otsides”) valitsenud noortekirjanduse edetabeleid. (Pegasus)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s