Päev kajab

Hirsiterad ja krigin


Neiul on uus kiku suhu tekkinud. Viies peitlilaadne hambake. Eile puhtjuhuslikult nägin. No vot. Jälle üks julla juures millega krigistada. See on lihtsalt õudjuuuubeeee millise mürinaga pisike beebi-neiu oma hambaid suudab krigistada! Aru ma ei saa, mis ime läbi need üldse suhu jäävad säherduse ragina juures. Mul oleks ammuilma hambatükipurujutt suust välja pudenemas, kui ise nii võimsat lihvimistööd oma kihvadega teeksin. Ausalt, mul minimaalselt korra päevas tuleb säherdune kananahk ihule, et … ja paar silmnähtavat värinat käib ka üle, kui Miss Krigistaja asja tõsiselt käsile võtab. Loodetavasti ei murdu kikud niivõrd tõsise “lihvimistöö” käigus. Oleks kurb.

Antšik püüab ennast püsti ajada. Seda küll mitte eesmärgiga seista, vaid eesmärgiks on ikka meie kuivainetekapis olev kraam. Kui vaid saaks mõne järgmise koti kätte! Kui vaid saaks midagi uut ja huvitavat omale kaela vedada! Seekord õnnestus hirsikott kätte saada. Kott oli kapi tahaseina lükatud, aga meie Sipelgas ajas ennast põlvedele, selja sirgu ja küünitas… sai koti kätte. Õnneks oli see peaaegu tühi.
Kui Antšik oli mõnda aega jälginud, kuidas ma hirsiterasid kokku kühveldan ja taga ajan, siis järgmisena võis juba teda ennast näha täispikkuses maas kõhutamas ning kuivainete kapi alla piilumas, üks pisike nimetissõrm kapi ja põranda vahelisse pilusse suratud. Selle pisikese sõrmega tõmbas ta kapi alt välja kaks makaroni! Tore. Need mul just kadunud olidki, eks ole. Igati tubli väike abiline. Peaasi et ta nüüd igasugust leitud kraami omale põske toppima ei hakka.

Väikse kõrvalpõikena –  vahepeal omandatud unetsüklite eduline ületamine on kuhugi kadunud. Lihtsalt… Ma-ei -võiiiiiii! Oli juba peaaegu et täitsa ilus see olemine, aga nüüd. Et kõik need unega seotud õudused, mida raamatutest olen lugenud, just meie neiu peab ka  üles korjama. Nimelt kirjutatakse, et 8.-10. kuu sees toimub unes taas tagasilangus. No meil on see nüüd siis käes vist. Esiteks ei taha Mummukesekene üldse magama minna ja teiseks tsüklite ületamine on päevaunede puhul põhimõtteliselt täiesti ära nullitud ja kolmandaks ööunnepanek on järjekordselt üks rõve piin. Hetkel veel hellitan lootust, et ehk on natuke asi ka uues hambas ja võimalik, et juba järgmise, järjekorras kuuenda kiku tulekus. Seda va kuuendat ma kuskilt küll veel ei näe, aga üldiselt peaksid hambad suhteliselt paarikaupa vist  tulema. Eks näis.

Advertisements

2 thoughts on “Hirsiterad ja krigin

  1. See makaroniõngitsemise lugu oli lahe :D Aga meil krigistati ka uusi kikusid, põnev hääl ju.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s