Päev kajab

Kui taevaluugid avanesid


Ükspäev leidsin, et võiks Annile ühistranspordi võlusid tutvustada. Võlud kujutavad endast võimalust suhteliselt kiiresti kuhugi hoopis teise kohta jõuda, kusjuures samal ajal saab vahtida väga palju uusi nägusid ja kuulda igasugu põnevaid jutte, no muidugi juhul kui sa aru saad, millest räägitakse st mõistad keelt. Hea õnne korral saad seda kõike nautida ilma kellegi küünarnukk ribides või haisupilv ninas ja kui tähtede seis on eriti soosiv, siis ei rögista-mögista keegi sulle terve sõidu jooksul ka mitte kordagi näkku.

Otseloomulikult ei võtnud me sõitu ette käruga. See oleks üks ilge piin olnud ehk liiga ekstreemne kogemus nii mulle kui ka pisipreilile. Kõhukott, meie mõlema suur armastus, sai austava Annikese mahutamisülesande enda kanda. Raskuste kandmise meeldiv kohustus langes minu õlule.

Et mitte päris sihitult kulgeda võtsime plaani Solarise keskuse pakiautomaadi külastuse. Nagu üsna kiirelt selgus ei olnud seekord bussisõit teps mitte ajavõit vaid pigem vastupidi. Trammiteede uuendamine põhjustas Mere puiesteel säherduse ummiku, mis võttis lihtsalt ohkama. Esimese raksuga plaanisin preiliga püsti seista, aga noh, ei lastud. Üks meeldiva olemisega venekeelt kõnelev proua pakkus mulle kohe kui bussi saime istet. Ütles, et lapsega seista ei tohi, et tema kunagi seisis ja kukkus. Istusime. Istusime vahekäigupoolsele toolile, proua ise nihkus akna alla. Kohe kui tagumiku toolile sain, kiskus Anni moka kõveraks ja tahtis nutujoru lahti lasta, sissejuhatuse tegi kiiremas korras ära. Ilmselgelt häiris neiut võõra proua viibimine tema isiklikus ruumis. Vabandasin ja tõusin püsti. Aga ega proua alla andnud, ta tõusis ka ja pakkus, et istuksime akna alla. Ise istutas ennast tagasihoidlikult poole kanniga meie kõrvale, keeras veel pea eemale, et kõhukotitegelane ennast ohustatuna ei tunneks. Anni hakkas aknast välja vahtima. Ütles mingi hetk “Uff!” ja püüdis kiigata, kes meie taga istuvad, seejärel hakkas meile istet pakkunud tädi uurima. Küünitas lausa kotist välja ja sirutas käe tädi poole. Tädi hoidis madalat profiili. Ainult piilus korraks ootamatult julgeks saanud tegelast.

Passisime ja “sõitsime” selles bussis täpselt nii kaua kuni lõpuks lõi väljas välku ja müristas. Imeline! Täielik unistusteolukord käruvaba beebiga õues rallides. Kui bussist välja astusin hakkas sadama. Ilmselge peavõit! Mingi ime läbi olin vihmavarju kaasa vedanud. Tuul oli korralik, nii et mõned korrad tõmbas see varju pahupidi. Anni tegi suuri silmi ja oli oma veekindlas kapuutsiga tuulejakis vihmamöllust üsna üllatunud.

Solarises käidud, suundusime koju. Jalgsi. Vihma sadas terve tee. Veidi panid mind muretsema pisipreili jalad, sest kingi-saapaid ta meil veel ei kanna. Enne ei kanna kui käima hakkab. Seekord olin otsustanud ta enda keha vastu panna ehk siis mu tuulejaki hõlmad olid avatud ja katsid napilt-napilt tirtsu varbaotsad ära. Aeg-ajalt kontrollisin, kas kahe sokikihi alla peidetud varbad on veel hõlma all varjus või juba läbimärjad. No ja nii me seal siis vaikselt kulgesime. Mina oma suure ostukotiga õlal, vihmavarjuga paremas käes ja Anniga, kes aeg-ajalt üllatunult mu nägu uuris, kõhul. Tundsin kuidas teksased saavad märjaks, ostukott ligunes vihma käes. Voolavast veest tänaval ma üle ei hüpanud, nagu vanasti oleks teinud, vaid läksin rahulikult ketsidega otse läbi. Piisad tagusid vihmavarjul trummi. Korralikult tagusid. Kohe nii korralikult, et ükshetk jäi Anni magama.

Magas magusasti kuni korterissejõudmiseni. Kontrolli tulemusena sain rõõmsalt tõdeda, et preilna oli täiesti soe ja kuiv. Mina ja ostukott olime küll läbiligunenud, aga see ei olnud enam oluline.
No vot, nii lõppes Anni esimene käruvaba vihmakätte jäämine.

 

Advertisements

2 thoughts on “Kui taevaluugid avanesid

  1. Annit ootab meie juures päris mitu paari kingi, juhuks kui ta üleöö peaks kõndima hakkama :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s