Lugemiselamus · Päev kajab

Karen Le Billon “Kuidas Prantsuse laste kombel sööma õppida”


kuidas-prantsuse-laste-kombel-sööma-õppidaAmeeriklanna kolib koos kahe tütre ja oma prantslasest mehega aastaks Prantsusmaale elama. Mõnus humoorikas-hariv lugemine. Või noh, “mõnus” võiks olla jutumärkides, sest minus tekitas raamat veidi süümekaid ja lisas sutsu pinget-muret Anni söömisharjumuste kujundamisega seoses.

Sain teada, et kui ma Annile enne teist eluaastat võimalikult palju erinevaid toite söögiks ei paku, on kehvasti, sest kaheaastased ei proovi enam nii suure innuga uusi maitseid, neil võib suisa esineda uute toitude proovimise kartus.
Tunne, et me sööme ühekülgselt süvenes veelgi. Lisaks on meil kodune söömiskultuur ilmselgelt alla igasugust arvestust. Näiteks me ei söö koos ühiselt õhtusööki. Jaani lihtsalt pole kunagi õhtusöögi ajal kodus, kui välja jätta puhkepäevad. Kusjuures, mulle tundub praegu, et me pole tööpäevadel juba aastaid koos õhtust söönud. Kurb. Rääkimata sellest et teleka vaatamine või lugemine või raadio kuulamine söömise ajal pole meil midagi ebaharilikku. Seda viimast tahaksin kindlasti muuta, no ühekülgsust tahaks ka muidugi vähendada. Eks näis kas õnnestub.
Igal juhul väga avardav lugemine. Raamatu lõppu on lisatud mõned retseptid. Šokolaadivahtu proovin kindlasti teha ;)

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s