Karen Le Billon “Kuidas Prantsuse laste kombel sööma õppida”


kuidas-prantsuse-laste-kombel-sööma-õppidaAmeeriklanna kolib koos kahe tütre ja oma prantslasest mehega aastaks Prantsusmaale elama. Mõnus humoorikas-hariv lugemine. Või noh, “mõnus” võiks olla jutumärkides, sest minus tekitas raamat veidi süümekaid ja lisas sutsu pinget-muret Anni söömisharjumuste kujundamisega seoses.

Sain teada, et kui ma Annile enne teist eluaastat võimalikult palju erinevaid toite söögiks ei paku, on kehvasti, sest kaheaastased ei proovi enam nii suure innuga uusi maitseid, neil võib suisa esineda uute toitude proovimise kartus.
Tunne, et me sööme ühekülgselt süvenes veelgi. Lisaks on meil kodune söömiskultuur ilmselgelt alla igasugust arvestust. Näiteks me ei söö koos ühiselt õhtusööki. Jaani lihtsalt pole kunagi õhtusöögi ajal kodus, kui välja jätta puhkepäevad. Kusjuures, mulle tundub praegu, et me pole tööpäevadel juba aastaid koos õhtust söönud. Kurb. Rääkimata sellest et teleka vaatamine või lugemine või raadio kuulamine söömise ajal pole meil midagi ebaharilikku. Seda viimast tahaksin kindlasti muuta, no ühekülgsust tahaks ka muidugi vähendada. Eks näis kas õnnestub.
Igal juhul väga avardav lugemine. Raamatu lõppu on lisatud mõned retseptid. Šokolaadivahtu proovin kindlasti teha ;)

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s