Päev kajab

Tatti lendab


img_0825No jah… 17. septembril ehk vähem kui nädala pärast peaks me tegema Anni esimese teatrikülastuse, minema beebiooperit kuulama. Piletid on olemas. Isegi pidulik kleidike on olemas. Aga mis täna hommikul selgus – preilil on nohu. Päeva jooksul on see päris korralikuks tatitilkumiseks kujunenud. Nagu… Aaaaaaaaaaaaaaa!
Oma esimese eluaasta saatis Annukas mööda peaaegu täiesti tervena. Tal oli kolmel korral nohu. Kahel korral neist tegin talle isegi auru. Kolmas kord oli selline, mnjah, kahtlane. Siis võib-olla oli hoopis piimast tingitud ninaummistus. Mul ei olnud oma eelnenud elus aimugi, et piim võib tekitada beebi ninas ummistusi, aga huvitaval kombel selgus, et täitsa võib. Müstika. Igal juhul palavikku minu teada ei olnud tal terve aasta jooksul kordagi. Ja mis nüüd – sügis tuleb, kohe nohu. Ja veel nii ebasobival ajal. Tati eemaldamine saab olema meile mõlemale täielik õudus ja piin kaheksandas astmes. Annukas on nüüd ju suur ja tugev, kuidas sa teda enam kinni hoiad. Juba puhtast mõttest kõigele sellele lähevad mul närvid läbi. Aga noh, ega midagi tegemata ka ei saa jätta. Põletik võib muidu jumal teab kuhu levida.
Vahepeal me tegime siin visiidi pediaatrile. Näitasime piiga punaseid laike jalgadel. Nahaarstile oleks pidanud ootama aega kolm kuud, nii et meile pakuti varianti minna tavalise pediaatri juurde. Ausaltöeldes, suhteliselt mõttetu külastus oli. Diagnoosisin ise kõik ära ja proua arst lihtsalt noogutas takka. Jabur. Tulemuseks on, et meil soovitatakse lehmapiima tooteid Annukale 3 kuud mitte anda. Pluss veiseliha võiks ka ära jätta. Talumatuse/allergia testi ei tehtud, öeldi, et nagunii näitab see mingil määral talumatust. Nii väikestel tegelastel on see mingis ulatuses pea kõigil. No tore. Aga tegelikult pole ju sugugi kindel, et laigud on piimast. See võis olla lihtsalt kokkusattumus, et päeval kui ta sõi mitut erinevat piimatoodet läksid laigud punasemaks. Hetkel pole ma üldse kindel, et kõik piimatooted ära jätan. Arvatavasti  vähemalt keefir jääb alles. Eks paistab, kas laigud reageerivad kuidagi.
…..
Käisin vahepeal Anni madratsit tõstmas, et pea oleks kehast veidi kõrgemal. Nina lurises pisikesel õnnetul päris hullusti, aga no kui väga kriis ei ole, siis ikka keset uneaega nina puhastama ei hakka. Kurat. Tundub, et öö võib ebameeldivaks kujuneda. Eriti Annukale :(

P.S. Lõpuk someti 8. hammas olemas. Lõikajad kõik olemas! Nüüd siis hakkavad tulema ka need hambad, millega toitu mäluda saab. Jeeee! Mis muidugi ei tähenda, et ta juba praegu tükilist toitu ei söö :P Näiteks ta võib ise õuna hammustada ja saadud tüki kuidagiviisi allaneelatavaks hekseldada, kusjuures puhtaks imetud?/näritud!? õunakoore võtab ta hiljem ilusti suust välja ja annab mulle.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s