Steven Rowley “Lily ja kaheksajalg”


9789949983162Kiskus lõpuks ikka pisara välja. Esimese raksuga lugema hakates olin sutsu pettunud, sest, noh… et mitte midagi väga paljastada ütlen lihtsalt – mulle tundus, et raamatus on veidi liiga palju maagilist realismi. Mulle ei istu säherdused kirjatükid eriti. Keeruline seletada miks. Mulle meeldib realism või realismi kerge ilustamine, mitte just roosamannavaht, aga säherdune mõnus optimism. Muidugi ei ole oluline, et kõik raamatud, mida lugeda otsustan, optimismist nõretaks. Mõnikord võivad nad ka vabalt läbinisti depressiivsed olla ja sellest hoolimata mulle sümpaatsetena mõjuda. Eks veidi hiljem saab aru, et ega seal nüüd tegeliku väga eriti maagilist realismi ei olnudki. Kui ehk siis ainult sutsuke ja seegi on vaieldav ;)

“Lily ja kaheksajalg” on raamat koerainimestele, kes armastavad nende suurte südamete, külmniiskete ninade, rõõmsalt vehkivate sabade ja äärmiselt truude loomade seltsi.

Raamatu tagakaanel: “Lily ja kaheksajalg” tuletab meile meelde, mis tunne on palavalt armastada, kui raskeks võib osutuda minnalaskmine ning kuidas meie elu suurimaks võitluseks ongi võitlus nende nimel, kes on meile kallid.

Ehk siis, vabandust, kui kellelegi tundus eelnev lause kuidagi kahemõtteline, ja ma midagi äärmiselt uskumatut paljastan, aga tõesti-tõesti pisike taksikoer Lily sureb. Miks, millal, kuidas – saab lugeda raamatust. Lilyl on äärmiselt hooliv ja armastav peremees Ted. Ted  on hiljuti lahku läinud oma elukaaslasest Jeffrey´st ja püüab nüüd psühholoogi kaasabil mingitki moodi naasta elurütmi, mis sisaldaks peale koeraga veedetud aja ka midagi muud, näiteks kohtinguid.

Liigutav lugu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s