Päev kajab

Nakkav eeskuju


Pisipreili ei kannata silmaotsaski, kui talle midagi pähe pannakse st peapael, patsikumm, päkapikumüts vmt. Ise ta võib endale muidugi kasvõi sükkpüksid pähe tõmmata ja see tundub, vähemalt talle endale, täiesti normaalne, aga kui keegi teine tahab midagi peale tuukrimütsi preilile pähe sättida, luhtub katse peaaegu et juba eos. Ei ole mingit kisa ega midagi, lihtsalt neiu elimineerib väga energiliselt ja resoluutselt eseme, mis mingilgi viisil ta peanuppu puudutab. Pole haruldane, kui seda tegevust saadab konkreetne ühesõnaline mõtteavaldus “Koik!” (loe: kõik!) See on annimoodi EI-ütlemine.

“Koik!” ütleb ta ka siis, kui näiteks Jaan temaga mürab, aga preilil saab villand. Tegelikult mis iganes olukorras kus neiu leiab, et nüüd lõpetame sellega, millega iganes just tegeletakse, kõlab alati “Koik!”.

Aastavahetusel oli preili maal mammal ja vanaisal külas. Kohal olid ka tema pisikesed täditütred – armsad väiksed preilid, kes peavad printsessindusega seonduvat äärmiselt kütkestavaks. Tüdrukud said jõuluvanakotist endale printsessikroonid. Neid sätiti pähe ja lubati ka Annil kroone katsuda. Annit väga ei huvitanud. Esialgu. Khm. Ma ei saa aru, kuidas see võimalik on, aga nii tillukeste inimeste puhul, nagu Anni, mängib eeskuju tohutut rolli. Eks ma kodus ju ka näen, kuidas ta soovib kõike järgi teha, mida ees tehakse. Küll ta kammib minu harjaga endal juukseid, siis minul juukseid ja püüab omale talvesaapaid jalga saada ja enda tillukesi saapaid järjekindlalt ka mulle jalga toppida… Milleni ma jõuda tahtsin on, et saabus hetk, kus Anni mitte üksnes ei soovinud tüdrukute kroone peas kanda, vaid kui kroon peast ära kukkus, tahtis ta seda ka ise omale pähe tagasi panna.
Kodus proovisime Annile kohe tema disney-frozen-kroon1ainukest peapaela pähe surada. Seni on meie katsed lõppenud läbikukkumistega. Alguses oli ta seekokordki natuke umbusklik, aga kui sai ennast peeglist vaadata, siis lõpetuseks oli sama olukord mis kroonidegagi – kui peapael miskitmoodi peast ära tuli, siis püüdis ta seda ise tagasi panna :)
Eeskuju on ikka niiiii nakkav! Eriti teiste peaaegu omasuguste pisikeste inimeste eeskuju.

Advertisements

3 thoughts on “Nakkav eeskuju

  1. Meie neiu käis esimesed kolm aastat lõua alt kinni seotud rätikuga kevadest sügiseni. Sama teema, et iga peakate, mida sai ära võtta, lendas kiiremas korras peast :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s