Päev kajab

Pausil Pärnus


Vaatan siin kriidivärviga üle võõbatud kiikhobu ja piinlik hakkab. See oli ju vähemalt paarsada aastat tagasi, kui poolpimedas kööktoas põhimõtteliselt öösel värviga mökerdasin…aga näe, lakikihini ikka veel pole jõudnud. Anni on vahepeal hobuga kiikunud, ega ta just väga aktiivselt pole oma soovi ratsutada välja näidanud, aga ikkagi, mõned kiired-uhked võngukaared on preili maha ratsutanud. Kahjuks ei saa ta hobesele ise selga, ega ka maha, võibolla ongi selles asi, miks ta kiikuda ei taha. Kui lõpuks pildid üles panen, siis näha, miks ta ise peale ei saa.

Mul on tunne, et ega lakikiht enne ei tule ka kui Jaan uuesti lumelauapuhkusele läheb. Nii et siis aastapärast… heheee, nali ;) Reaalsus on, et härra läheb kohe varsti uuele lumelauapuhkusele. Seekord vist viiepäevasele ja Soome. Mul on plaan pingviinide paraadi saatel hobuga tegeleda, 24. veebruaril siis. Ehk saan lakitud. Peab saama! Kaua võib muneda, eks ole!

Möödunud nädalavahetusel käisime pliksiga kahekesi Pärnus “suvitamas”. Jaan viis meid kohale ja pärast transportis jälle ilusti koju tagasi. Ise veetis ta alates reede õhtust kuni pühapäeva õhtuni aega lauamängulaagris.

Kui Annike pärast Jaani Slovakkias käiku tahtis üsna meelsasti issile sülle, siis nüüd on olukord täiesti teine. Kohe mängulaagrist saabumisest peale ei lubanud ta end Jaanil sülle võtta. Ütles resoluutselt oma murdes “kõik!” ja nii oligi. Tuli hoopis mulle sülle. Ei tea, kas ta pisike issit igatsev hing on solvunud. Oska sa nüüd mitte enam väga tillukeste ja kohati juba üsna nupukate nunnude hingeelust aru saada.
Annukas ei teagi, et issit pole ka käesoleva nädala reedest kuni tema jaoks pühapäeva hommikuni, pluss kahe nädala pärast on uus lumelauapuhkus… Kui Annile need tsipa pikemad eemalolekud suurt ehk tegelikult ei mõjugi, siis mul on kohati päris nukker. Kuidas ta oma issit ikka ootab… Näiteks kuuldes postkasti avamise ja sulgemise häält trepikojas, vaatab ta juba lootusrikkalt mulle otsa ja ütleb “Äss!”. Preili on hakanud issi asemel äss ütlema. Pean pattu tunnistama ja ütlema, et paaril korral olengi talle vastanud nimetades Jaani Ässaks :) Näiteks: “Ei, see ei ole meie Äss. Äss on tööl. Tuleb ülehomme…….”.

Natuke meie Pärnus patseerimisest ka. Jõudsin vaevalt emale rääkida, et näe, Anni on hakanud mind jäljendama ja võtab mõnikord prügikastikapist meie väikse kühvli ja harja ning püüab põrandalt midagi vaid talle nähtavat kokku pühkida, kui juba järgmine päev tõi ema poest koju põnnidele mõeldud prügikühvli ja harjade komplektiga :D Komplekt oli nagu t ä i e g a fantastiline! Nagu miks, tahab võibolla keegi teada. Aga sellepärast, et Anni võttis kühvli, ühe pikema varrega harja ja teise lühema varrega harja oma kahte kätte ning  patseeris toast tuppa. Mõlemad käed olid rohkem kui täis kraami, mis takistasid tal näppe igasugu keelatud pudi-padi taha ajamast. Fantast ju!

Annukas, kes teadupärast on alates septembrist käinud pea igal nädalal muusikatunnis ja kokku kõigi nende viie kuu jooksul julgenud vaid kahel korral üle kandle keelte oma tillukeste näppudega tõmmata, andis meile koduse privaatse kitarrikontserdi. Kitarri käsitleti küll kahtlaselt kandlega sarnasel viisil, aga ärme unustame, et Annukas on veel pisike ja rammu napib (khm-khm, mõnikord on seda rammu meie kodus küll nii ohtralt, et vaata ja imesta, aga noh, see selleks). Igatahes, peagi sai preili aru, et tema kuulajaskond koosneb ainult matsidest. Tal ei jäänud muud üle, kui meile ette näidata, millal plaksutama peab. Selgus et palad on imelühikesed ja päris tihti tuleb plaksutada ;)

P.S. Huvitav, et pea iga kord, kui Pärnus käin, on midagi linnapildis muutunud. Müüstika. Ja ma ei käi seal aastas korra. Ausalt. Seekord jäi pisipiiga meie linnatuuri ajal kärus tuttu. Ega teda sellised ebaolulised asjad nagu mõni suletud pood või uus pood või lammutatud maja ei köida ka tegelikult, veel.

P.S.S. Supelsakstes maksis kaasaostes latte 3 euri. See on ju räige röövimine :D. Veidrus, aga noh, ju siis konkurentsi pole, võib küsida. Ju kohalikel on pappi piisavalt. Ausaltöeldes, nägin peale minu veel ainult kahte klienti ja ka need olid parajasti lahkumas. Seda siis laupäeva keskpäevasel ajal

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s