Gillian Flynn “Paha paik”


18232Järjekordne meelelahutuslik kirjanduslik toode alla neelatud. Minu puhul, arvestades mõningaid (khm) tegureid, pigem küll mõõdukas tarbimine peaaegu et kindla suurusega portsjonite kaupa.

Natuke käis närvidele, raamat siis. Asi ei olnud mitte kirjutamisstiilis, vaid mind kohati Beni-nimeline tegelaskuju ärritas liiast. Arusaadav et välja mõeldud persoonide vastu suurt musta pahameelt tunda on jabur, aga näe, juhtub. Ma võin vabalt närvi minna mingite väljamõeldud tegelaste tule-eile-meile mõttemustrite peale. Veidral kombel isegi kordades rohkem kui reaalselt eksisteerivate jobude peale.

Libby Day oli kõigest seitsmeaastane, kui tema kohtus antud tunnistuse põhjal ta viieteistaastane vend süüdi mõisteti. Sellest peale on Libby sihitult aega surnuks löönud. Kui temaga võtavad ühendust inimesed, kes on veendunud, et tegelik süüdlane polegi Ben, hakkab Libby esitama endale küsimusi, mille peale ta pole varem julgenud mõelda. Kas see hääl, mida ta kuulis, oli ikka ta venna oma? Ben oli küll kohaliku väikelinna must lammas, aga kas ta tõesti oli võimeline kedagi tapma? Kas nende perekonna farmis varjatakse saladusi või petab Libby ennast, sest igatseb oma venda tagasi?
Libbyle hakkab selgeks saama, et tol päeval oli kõigil ta pereliikmetel midagi varjata. Eriti aga Benil. Nüüd, kakskümmend neli aastat hiljem, on aga veelgi keerulisem tõde päevavalgele tirida. Kes ikkagi mõrvas Day-pere liikmed?

Väga vaimustuses loetust ei ole :), mis ei tähenda, et raamat halb oleks. Lihtsalt, ei mingit iksfaktorit, ei midagi erilist, mis jääks mällu kummitama.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s