Lugemiselamus · Päev kajab

Gillian Flynn “Paha paik”


18232Järjekordne meelelahutuslik kirjanduslik toode alla neelatud. Minu puhul, arvestades mõningaid (khm) tegureid, pigem küll mõõdukas tarbimine peaaegu et kindla suurusega portsjonite kaupa.

Natuke käis närvidele, raamat siis. Asi ei olnud mitte kirjutamisstiilis, vaid mind kohati Beni-nimeline tegelaskuju ärritas liiast. Arusaadav et välja mõeldud persoonide vastu suurt musta pahameelt tunda on jabur, aga näe, juhtub. Ma võin vabalt närvi minna mingite väljamõeldud tegelaste tule-eile-meile mõttemustrite peale. Veidral kombel isegi kordades rohkem kui reaalselt eksisteerivate jobude peale.

Libby Day oli kõigest seitsmeaastane, kui tema kohtus antud tunnistuse põhjal ta viieteistaastane vend süüdi mõisteti. Sellest peale on Libby sihitult aega surnuks löönud. Kui temaga võtavad ühendust inimesed, kes on veendunud, et tegelik süüdlane polegi Ben, hakkab Libby esitama endale küsimusi, mille peale ta pole varem julgenud mõelda. Kas see hääl, mida ta kuulis, oli ikka ta venna oma? Ben oli küll kohaliku väikelinna must lammas, aga kas ta tõesti oli võimeline kedagi tapma? Kas nende perekonna farmis varjatakse saladusi või petab Libby ennast, sest igatseb oma venda tagasi?
Libbyle hakkab selgeks saama, et tol päeval oli kõigil ta pereliikmetel midagi varjata. Eriti aga Benil. Nüüd, kakskümmend neli aastat hiljem, on aga veelgi keerulisem tõde päevavalgele tirida. Kes ikkagi mõrvas Day-pere liikmed?

Väga vaimustuses loetust ei ole :), mis ei tähenda, et raamat halb oleks. Lihtsalt, ei mingit iksfaktorit, ei midagi erilist, mis jääks mällu kummitama.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s