Päev kajab

Puhastamisküsimus


Olid ajad, kui Annukas kartis tolmuimejat. Vot, olid ilusad ajad! Aga nüüd… Jeeeeezaz! Sätitakse ennast igale poole risti-põiki ette, et ometi keegi seda va tolmuollust ära imeda ei saaks. Ja kui enda ettesättimine ära väsitab, sest noh, emme, see on ju üks ilge tüütus, see kipub kallistama-musitama ja rämedalt segama igasugust vähegi põnevamat püha üritust, siis tuleb võtta oma elusuuruses mängukoeravolaskid ja neid kordamööda tolmuimeja peale sättida, et nood tolmuvõtmise protseduuri hoos masinaga sõita saaksid.
Kui voodi alt masinaga tolmu imen, siis preili viskab ennast täispikkuses kõhuli ja takseerib mida, kui palju ja kas üldse masinasse tõmmatakse. Selle käigus keereldakse ja pööreldakse mu kõrval nii usinasti, et mul tõesti-tõesti ongi peaaegu võimatu voodi alla piiluda, et kindlaks teha mida, kui palju ja kas üldse masinasse jõuab.

Mis puhastamisküsimust veel puudutab, siis… Preilit näiteks häirib, kui toitmise ajal putru või moosi kukub taldrikust lauale. Kui lauale midagi peaks kukkuma, siis vaadatakse seda “asja” ja öeldakse nii kaua nõudlikult emme-emme-emme-emme-emme, kuni ma “asja” ära pühin. Kui piiga võtab kogemata suunurka jäänud pudrutüki näpuga ära, sirutatakse näpp minu suunas ja järgneb järjekordne emme-emme-emme-emme. Moosi puhul on ta mõnikord nõus näpu suhu panema, aga pudru puhul tuleb enamasti näpp salvakaga puhtaks pühkida.

Kui õuest tuppa saabume, püüab preili terane silm kohe kinni saabastega esikusse toodud mullakübemed, osutab neile pilguga ja teadustab omas keeles – muld! (seekord annikeelset sõna ära tuua ei saa, sest khm nii ebatsensuurseid väljendeid ma siia kirja ei pane, käsi ei tõuse).

Igasugusele vähegi suuremale sodile, mis maha on kukkunud, juhitakse koheselt tähelepanu. Võimalusel, kui ollakse vähemalt enda meelest täiesti kindel, et tegu on prahiga, suundutakse joonelt prügikasti poole.

See kõik ei tähenda, et neiu oleks mingi tohutu puhtusearmastaja, kes näituseks õues soppa nähes õudusest nägu krimpsutab ja suure kaarega ringi läheb. Ei. Preili kaevab kinnastega mullast kive ja kõpsab sopast läbi nagu väike traktor. Ja noh, ma olen täpselt korra näinud, kuidas ta mõni tund pärast õuesttulekut maitses oma porist saabast. Rohkem tal selleks võimalust ei avane. Võtsin kasutusele meetmed.

IMG_2519

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s