Ime on sündinud


Enne kui ma Ime juurde jõuan…. Just lugesin raamatust “Arendavaid mänge….”, et uuringute andmetel sõltub täiskasvanu sõnavara suuresti kolme esimese eluaasta jooksul kuuldud kõnest.
Vot. Tahaks vigiseda, aga öö on peaaegu käes, ei tohi närvi mustaks lasta, muidu saabuvad mürinal koledad unenäod või mis veelgi hirmsam – uni võib tulemata jääda. Et siis jah, miks lasteaiani oodata, pange oma maimikud kohe pärast sündi võõrkeelte kursustele! Kõik. Aitab. Lähme Ime juurde.

Täna oli see päev, kui pisike preili tahtis ise lõunaunne minna. Ajalooline päev. Minu jaoks. Neiu suundus porgandpaljalt, jõudmata ära oodata, et ma talle tuduriided selga panen, sahtli juurde, kus ootab magamaminekuid tema lutt. Teel sahtli juurde informeeriti mind oma soovidest sõnaga “tuttu!” ja sahtli kallal maadeldes nõuti “ätt!”. See viimane tähendab lutti. Mis mul muud üle jäi – laps ruttu riidesse, lutt kätte ja supsti voodisse. Laulsin unelaulu ära, või tegelikult, me koos laulsime ;) Annukas küll ütleb laulus esinevatest sõnadest arusaadavalt vaid “auto” ja “tuut-tuut” ning ülejäänu tuleb omalooming, aga ikkagi. Alles hiljuti hakkas sedaviisi koos eeslauljaga endale unelaulu esitama. Kõlab päris armsalt :)

Unelaul kuulatud, musi tehtud, “ruttu-tuttu!” sosistatud, lehvitatud, läksin toast välja. Panin endale käbedalt nö õueriided selga, et Tallinna restoranidenädala raames lõunatama minna ja … Ei hakka seletama kuidas ma saan tuppa vaatamata aru, kas preili on magama jäänud või mitte, aga igastahes peale selle, et taheti ise magama minna, vajuti ka väga kiirelt unne.
Ja kui ma nüüd lisan, et ööunne minek nägi selline välja, et preili ISE tahtis  voodisse ronida, siis noh, USKUMATU…

Imesid juhtub teadupärast harva. Praeguse ime põhjus on vast nohuses olekus.

P.S. Et siin mõni liigselt närvi ei läheks – Ma ei jätnud lõunaunne vajunud Annukat üksinda koju. Härra Isa jäi valvesse.

Advertisements

2 thoughts on “Ime on sündinud

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s