Päev kajab

Kribin-krabin


Anni sobrab meeleheitlikult oma kummuti ühes sahtlitest ja korrutab lakkamatult: “Kus on?Kus on?Kus on?”
“Mis sul kadunud on, Anni?” tunneme Jaaniga mõlemad huvi. Preili on lõbustatud olemisega ja korrutab vastuseks: “Kus on?Kus on? Kus on?” Sihitu sobramine sahtlis jätkub.

Nii juhtub, kui sul on ema, kes pidevalt kaotab oma prille ja on sinult juba imikust peale küsinud:  “Anni, kus mu prillid on? Kus on prillid?!”

***

9789949389261

Püüan meeleheitlikult Annit kärusse saada. Anni näitab igati välja, et tema KÄRUSSE, küll EI LÄHE. Selle kinnituseks kõlab: “APPI! Emme. APPI! Emmeeeeee!”

Nii juhtub, kui oled pool aastat koos ühe pisikese inimesega vaadanud raamatut “Krokodill, kellele ei meeldinud ujuda” ning esitanud stseeni uppuvast ning appikarjuvast krokodillist veidi üle võlli (säherdused teatraalsed etteasted leiavad aset vaid siis, kui me Annukaga kahekesi oleme )… Nii sul ongi kodus aasta seitsmekuune kodanik, kes karjub APPI!, kui ta oma ema teda täiesti mõistlikel kaalutlustel kärusse püüab suunata.

***

Kui sa oled oma kuivainete kappi lubanud allakahese preili, tuleb arvestada tagajärgedega… Ilmselt versioon pisikesest neiust, kes mulle mõned päevad tagasi kaneelise ninaga suurte silmadega mõistmatult otsa vahtis, kui püüdsin roosa soola topsist miskipärast sinna valatud kaneeli eemaldada, on veel üsna mahe versioon sellest, mida kõike nimetatud kapis kokku saaks keerata…
Pean oma tähelepanu kruvima kõrgemale tasemele!

***

Sa istud vetsus. Ikka asja pärast, mitte ei ole põgenenud paari rahulikku hetke varastama. Ja siis sa kuuled kahtlast heli… Sellisel juhul ei ole kätepesu sugugi esimene asi, millele sa mõtled. Hea on, kui käigu pealt suudad püksid jalga vedada, sest need allakahesed, jeeeeesus!, need on ju kiired, ja aeg, see on sellisel juhul tuhandeid kordi kallim kui raha. Preili oli oma ronimisretkel võtnud suuna esiku aknalauale. Õudne! Ei taha ette kujutada, mis oleks siis saanud, kui ta sealt alla oleks pudenenud.

 

 

Advertisements

6 thoughts on “Kribin-krabin

    1. Usutavasti läheb aina huvitavamaks :) See on lihtsalt nii hämmastav, kui üle öö tundub, et ta saab juba päris paljudest asjadest aru.

  1. Ega kolmestega ja neljastega samuti mitte sest nemad hakkavad juba kõva häälega maailma toimimise üle juurdlema ja see on ülimalt vahva! Anni on nii jutukas juba!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s