Jube-jube!


 • Anni istub põrandal. Võtab oma jala pihku, kiikab talla alla ja hakkab seda käega puhtaks pühkima, ise seejuures lausudes: “Jube-jube! Jube-jube!”
  Mis ma oskan kosta :) Põrandal tõesti on aeg-ajalt liiva ja muud puru, mis kipub palja jala puhul end talla alla kinnitama. Ei imesta enam, kui sellele “jubetamisele” järgneb mõnikord soov – “Sokid jalga!”
 • Oleme jõudnud putukate pelgamise faasi. Kui Preili märkab toas mõnda putukat, ja neid ikkagi suvel avatud aknast aeg-ajalt tuppa satub, teatab Preili “Putukas õue!” Kui õues mõni lendav putukas liiga lähedale satub, võib ette tulla kiljumist, enamasti küll vaid klammerdutakse hirmunult emme külge.
 • Kivid. KIVID. Andke mulle KIVE! PALJU KIVISID! Mida suuremad, seda parem, aga väiksed on ka head. Peasi et neid on.
  Kivid on praegu Preili suured lemmikud :)
 • Liivakast. Võiks kuuluda iga päeva kohustuslike elementide hulka. Vähemalt Preili arvates. Sama lugu on tegelikult ka koerte ja teiste lastega. Neid viimaseid küll tahaks valdavalt lihtsalt vaadata.
 • Kartul. Meil on siin üks pisike allameetrine, kes sööks pidevalt kartulit, võid ja sepikut. Pärast Pärnust naasmist nõudis ta mõned head päevad pidevalt “Tatraleiba! Tatraleiba!” Mul ema küpsetab seda peaaegu ülepäeviti.
  Lisaks erilistele lemmikutele, tundub, et ta sööb peaaegu kõike, kui läätsed välja jätta.
  Hiljuti tegin rabarberikooki. Lasin rabarberitükkidel mõnda aega suhkrus seista. Plaan oli lubada Preilil need eelküpsetatud koogipõhjale siputada. Plaanid, need jah, võivad ju olla ilusad… Neiu hakkas niivõrd ennast unustavalt rabarberit sööma, et noo… Kaasamine missugune :D
 • Muuuuuusika! Preili armastab muusikat. Igasugust. Absoluutselt. Meist võib mööduda auto, kust tuleb no niiihuke tümakas, et hoia ja keela, aga Preili on elevil ja teatab “Muusika!” Kodus nõuab pidevalt “Muusikat!”
 • Minu lemmikhetk möödunud nädalast: Jalutame kolmekesi pühapäeval linnas. Veidi eemal sõidab hobune vankriga. Jaan näitab Preilile hobust. Anni näeb hobust ja teatab “Jookseme!”, ise pistab punuma nii kuis oskab. (See oskus pole meil veel väga kiita. ) Ikka hobuse poole.

 

IMG_2825
Aprillikuus tehtud klõps

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s