Ootamatu külaline


Kõpsutasime Preiliga eile õhtul kodupoole, kui märkasin väikest hirmunud kutsut tänaval üsna segaduses olevat ja ummisjalu kord sõiduteele sibavat, kord ilmselgelt  võõrastele inimestele järgi vudimas.

Kui olin möödakäijatelt mitu korda aru pärinud, ega tegu pole neile kuuluva koeraga, ning vastus oli eitav, ei suutnud ma koduväravast sisse pöörata ja ekslevat kutsat tänavale potensiaalsete autorataste alla jätta. Võtsin sülle. Oi, ta oli nii pehme! Ja kerge! Nagu väike sulekesekene!

Naaberkutt, meie majast, juhtus ka just samal ajal mööda minema, oli väga abivalmis ja helistas kohe Tiia Toometile :), et noh, kas saaks uurida – on kutsapreilil kiip või mitte, saaks omaniku tuvastada… Mõned ikka on sellised :)… pakuvad abi st mitte ei mökita mingit umb-viisakat juttu, vaid ikka kohe tegutsevad. Meeldiv. Väga.

Kui nüüd mõni arvab, et saime endale uue pereliikme, siis… Ei saanud. Tegin kutsast pilti, panin meie linnaosa FB-lehele ja voilaaa! juba järgmisel hetkel oli mul omanik telefoniotsas.

Enne ma muidugi suutsin kutsale vett pakkuda ja kogu oma praetud liha talle sisse sööta. Anni kõrval skandeerimas, et liha tuleks hoopis temale anda, kel oli ilmselgelt pikast õuesolemisest kõht tühi. Vaene laps. Ema veab mingeid koeri koju (mis siis, et Anni oli esimene, kes preilikutsut tohutult kallistama kippus ja käsutas kutsu vannituppa, kui mina kamandasin Annuka sinnasamasse pissipotile, teadagi milleks), ei anna, nii nagu kord ja kohus ette näeb, lapsele süüa, vaid toidab looma. Õnneks leidis Preili ise kompromisslahenduse. Koer sõi liha ja Anni nõudis kogu kartuli, mis veel pannil alles, endale.

Igastahes. Kutsa oli igati tore külaline. Sõi mida pakuti, ei pirtsutanud. Tegi musisid ja võlus meie pisikese preili üleni ära. Olgu tal omas kodus pikk ning rõõmus elu.

 

IMG_3702

neljakuune kutsa

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s