Päev kajab

Mamma!


Jälle tagasi linnas. Mõned päevad olime Sagadis. Mis seejuures kõikse “toredam” – kaamera unustasime koju, nii et jäime täiesti pildituks. Kahju. Mälupildid on muidugi head asjad, aga ega mu isiklik mälukaart just kummist ole ja no, ma võin ju tahta, et jätan selle ja tolle meelde. Tahta võib mida iganes, eks ole. Tegelikult ei küsi sedasorti salvestamise juures mitte keegi mu isiklikke soove, mida võtta, mida jätta.

Oli tore. Käisime rannas, metsas, Võsul. Panime käbisid vihmaveetünni ujuma, vaatlesime liblikaid, sõime metsmaasikaid ja mustikaid, saime hulganisti sääsehammustusi, leidsime “pannkoogikive”, otsisime teokarpe, kiljusime-karjusime, ajasime mammat taga, kui mammat parajasti nägemisulatuses ei olnud, tuli karjuda “Mamma!”, kui mamma nähtavalt oli, siis võis nõksu võrra vaiksemalt karjuda “Mamma!”. Peaasi, et sai karjuda “Mamma!”

Preili on meil muutunud üheks parajaks vinguviiuliks. Ütleb kõige peale “Ei taha!”. Ka siis, kui tegelikult nagu ikka natuke sooviks seda, millest jutt käib. Issi-streik on tal ka miskipärast. Issi ei tohi neiut söögitooli või sellest välja tõsta, võtta käest kinni, panna riidesse, viia pissile… No nimetage vaid mida iganes, seda kõike peab tegema EMME! Ja ohhohhooo! kui issi peaks mingil veidral põhjusel emme sülle võtma! Siis tuleb seda meeskodanikku pahaselt eemale tõugata. Kehvemal juhul saadab nimetatud tegevust fraas “Mine ära!”. Aga. Kui preilil tekib soov “Lennata!”, siis on issi see, kelle poole pöördutakse. Ja kõige lahedamaid saltosid oskab (loe: julgeb) preiliga visata ikka issi, emme ei suuda siin ammu enam mitte kedagi miskitkimoodi loopida.

Magamapanekuga on kehvad lood. Eriti selle va öise une peale saatmisega. Tollega seoses leidis aset mu enda jaoks huvitav detail. Panin neiut magama. Kui olin juba umbes pool miljonit korda tulnud vastu soovile “Emme, unelaulu!”, ja otsustasin, et nüüd aitab, ei mingit soovikontserti rohkem, siis mingi valemi põhjal tuli piiga mõttele, et küsib samamoodi unelaulu, ainult et sõna emme asemel kasutas ta minu eesnime. No nii üllatava nükke peale ma ilmselgelt laulsin veelkord.

Mõned päevad veel ja Härra suvepuhkus saab läbi.

 

Advertisements

One thought on “Mamma!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s