Päev kajab

Tunde lugedes


Sain just kalapiruka valmis. Lõpuks ometi ka säherdune eksemplar, mis ei saanud mitte mingi otsa pealt liialt ära kõrvetatud. Homseks oode, mida preilile pakkuda, olemas. Kalaga säherdune lugu, et mingi hetk pisipreili nagu sõi ja täiesti hea isuga, siis jälle üldse mitte. Preili sööb Pärnus kala. Minu ema tehtud. Ma ei oska. Jälle põhjust õnnetu olla…

Tänase lõunaaegse kisamaratoni ajal tegin mõttes väikse rehkenduse ja jõudsin oma meelest imelise tulemuseni. KUI neiu ei maga lõunaund, siis kokkuvõttes magaks ta tegelikult rohkem.

Seletan. Koos lutivabadusega (jaa-jaa, meil ei ole enam lutti, kirjutan vist järgmises postituses, kuidas preili ise luti prügikasti viskas…) tulid ühtlasi lühemad ööuned. Ennevanasti magasime kuskil poole üheksani või mõnikord isegi üheksani hommikul, kui lutti enam pole, ärkab ta reeglina Jaani hommikuse äratuse peale. Kahjuks. Lutt nähtavasti aitas unemaale tagasi triivida. Nüüd kamandab preili pärast helinat asjalikult: “Ärkame ülesse!” Muidugi-muidugi. Fantastiline ettepanek. Või siis mitte nii väga…

Me nüüd harjutame hoiusolekut (sellest peaks postituse tegema), et siis kokkuvõttes hetkel polegi nii paha 7.30 ärgata, AGA me ei hakka tulevikus käima hoius iga päev.

Lõunaund teeb preili, kui me läbi häda sinnani jõuame 1,5h. KUI ta teeb lõunaund on tal teatud raskusi minna ööunne, see ei tule nö nipsti. Samas, ega neid, kellele ööuni nipsti saabuks, ehk nii palju polegi, kui esialgu tundub. See selleks.

Kokkuvõtvalt. Kui ON lõuanuni, siis magatakse ööund umbes 10h, kehvemal juhul ainult 9h, lisaks lõunauni 1,5h, teeb kokku 11,5h ehk siis kehvemal juhul 10,5h. KUI lõunaund ei tee, saab varem panna ööunne ja tõenäosus, et tudutakse kokku 12h on päris suur :)

Mulle sobib. Esiteks jääb ära kisa. Teiseks läheb kodanik väga vara magama, mis ühtlasi suurendab minu ööune pikkust, sest saan isikliku aja vajaduse mõistlikul kellaajal rahuldatud. Kolmandaks unetundide arv tundub preilil siis kokkuvõttes suurem olevat. No ma ei tea. Samas. Lõunauni on väidetavalt (peaks vähem lugema) ikka niiiiii tohutult oluline. Ja seda peaks põnnid ikkagi peaaegu koolini tegema, enamasti, mitte alati, inimesed on erinevad.

Niiiih… Eelnenud teksti kirjutasin eile õhtul enne kella 23. Seejärel kamandas Jaan mind magama. Oleks võinud ära postitada, kui mõni khm poleks mulle liiga aktiivselt pinda käinud ja ähvardanud läpparit kinni panna.

Moblalt postitan nüüd, otse Solarise keskusest, oodates preili Annit.

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s