Hoiduharjutamine


Plaanis on preili kaks korda nädalas hoidu viia. Hoiupäev algab kell 9 ja lõpeb pärast lõunaunest ärkamist. Pikemat päeva talle teha ei taha. Oleks preilile liialt stressirohke.

Miks hoidu? Sest preili tahab omasuguseid pisikesi põnne näha, koos nendega aega veeta. Pluss see oleks nii talle, kui, mis seal salata, ka mulle vahelduseks. Pluss tundub kuidagi hirmutav, pärast kolme aasta valdavalt koduseinte vahel möödumist, laps jätta plaksti VIIEKS ülipikaks päevaks nädalas lasteaeda. Sest nii see ju läheks. Ma pean maksimaalselt kolme aasta möödudes tööle minema. Tundus, et paar päeva suures kollektiivis viibimist, kusjuures kella 15-ni päeval, mitte õhtul 18-ni, aitaks tulevikus suuremat šokki vältida. Ehk. Võibolla.

Jah, ma tean, kirjandus ütleb – ei mingit hoidu-lasteaeda enne kolme, veelgi parem nelja eluaastat. Lapsele on siis vaja ainult ühte konkreetset turvaisikut, näiteks ema. No kui sa teed kaks põnni järjest, siis vist esimene saakski sellise graafiku järgi lasteaeda, aga mulle pigem tundub, et vanemad naasevad tööle esimesel võimalusel pärast nö emapalga lõppemist.

Kusjuures, veider on, et ma isegi ei tea, kumb meist kahest end hoiduminnes kõhedamalt tunneb. Sest… Mind ei ole sõime pandud, ma ei ole sõimes käinud päevagi. Lasteaias käisin kaks aastat. Ei meeldinud. Absoluutselt ei meeldinud. Igav oli. Päevad olid liiiiiga pikad. Ja palju kisa ja … No üldse ei sobinud mulle.

Kuigi plaan on preili viia kahel päeval nädalas hoidu, siis harjutusnädalal käisime kõigil viiel päeval kohal.

  1. päev – Olin koos preiliga hoius 1,5h. Saime toas ringi vaadata ja ka õues jõudsime koos teiste lastega natuke uudistada.
  2. päev – Andsin neiu hoidu üle ja tulin ise ära. Preili askeldas omapäi 1h, nii nagu hoidjaga kokku sai lepitud.
  3. päev – Preili jäi hoidu 2h, nii nagu kokkulepe eelnevalt ette nägi. Järeletulles oli neiu koos teistega õues. Koju tulla ei tahtnud. Veidike veenmist ja lubamist, et homme saab jälle, aitas preilil sammud koduteele seada.
  4. päev – Preili jäi hoidu kuni lõunauneni st kella 12.15neni, ehk siis sai kohapeal lõunasööki süüa. Koju tulla ei tahtnud. Tahtis koos teistega magama minna. Lubasin, et vaatame ehk järgmisel päeval saab ka tema koos teistega tuttu minna. Kodupoole kärutades jäi piiga kärus magama. Oli mõnusalt vihmane päev. Vihma kallas ja kallas ja kallas ja Annu magas ja magas ja magas :) No mis ma oskan öelda. Kodanik, kes on siin nädalajagu häälekalt lõunaune vastu sõdinud… Muidugi vältisin igasugust sekkumist. Lasin pühal uneajal kenasti kärus mööduda. Üldse, nii veider tundus. Ta ei ole enam sajandeid kärus magama jäänud. Magas tund ja kakskümmend minutit, 10 minutit vähem kui tavaliselt.
  5. päev – Preili jäi hoidu ka lõunauneks. Järgi pidin minema 15-ks. Saabusin 15 minutit varem. Preili oli just ärganud. Hoidja jutu järgi rehkendust tehes selgus, et neiu vist magas suisa 2h. Ühe korra võib arvata, kas ta nüüd viimaks tahtis koju tulla.
    Ei tahtnud.
    Võttis nukukäru ja kimas minema, ise teatas, et läheb teise tita juurde. No jah. Läks veidi rohkem aega, et veenda neiut koju tulema.

Hoidjad rääkisid iga päev, et Annu suhtleb heal meelel teistega ja tal ei ole üldse mingeid probleeme. Muusika minu kõrvadele ;)

Ega ma ei arvagi, et niivõrd roosiline pilt nüüd meil hoiu suhtes preili mõtteisse jääbki. Ilmselt tuleb tagasilööke. Vähemalt mind hoiatati, et see ei tähenda, et mõnel päeval näituseks nutuga hoidu ei jääda. Aga ikkagi, hoiatus hoiatuseks, rõõmustada on põhjust. Mulle tundub, et selline – Ei taha hoiust ära minna! – reaktsioon on parim, mis üldse saab olla.

Mul on enda kaitseks väike salaplaan. Jaan hakkab preilit hoidu viima, mina tooma. Sest ilmselt mu närv vastu ei peaks, kui preili veekalkvel silmi näeksin. Aga ma loodan-loodan-loodan-loodan, et pisardamist üldse ei tulegi. Ehk meil veab… Ei tea kas väga naiivne lootus :)

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s