Tubased mängud


Tuli pähe, et võiks kirja panna mängulised tegevused, mis preilit praegu, kaheseks saanuna, kõige enam köidavad.

 • söögitegemise/söömise mäng  – “Emme tahab süüa!” on lause, mis kõlab, kui jälle on aeg söömismängu mängida. Kõlab, muide, kahtlaselt tihti.
 • magamapanemise mäng – Ükskõik kelle või mille tuttusaatmine/panemine
 • hüppeloomaga hüppamine – Viimasel ajal üha popimaks muutunud (meil on kollane põder)
 • kiikhobusega sõitmine – Kuna meil on säherdune kiikhobune nagu on, siis hoian hinge kinni, kui vaatan, kuidas ta hobule otsa ronib või maha tuleb. No siiihukene akrobaatika ja tasakaalumäng käib et….uuuh!)

2

 • voolimismass – Sai popiks kohe, kui ostsin ehk siis mitmeid kuid tagasi. Ega ta ise sellega suurt midagi tee. Pigem meeldib minu veeretatud pallikesi lömmi vajutada või tükkideks pudistada. Lisaks on meil kasutusel üks tähekujuline piparkoogivorm, mille abil teeme “kooke”.  Vormi “taignale” vajutada tahab väga.
 • nupumäng – Fanta Color portable large, ilmselt asi, millega ta võib, võrreldes mille iganes muuga (välja arvatud raamatud), veeta kõige rohkem aega
 • pildiloto – Ostsin millalgi ammu Tigerist. Sisaldab nelja alust, igal 9 pilti. Talle võib vabalt panna korraga näiteks kaks alust (18 pilti) ette ja ta siis leiab vastavate piltidega klotsid ja paneb õige pildi peale. Võiks vist 4 korraga panna. Peaks katsetama ehk see köidab pikemaks ajaks. Praegu võib näiteks kaks korda järjest 18 pildiga läbi teha ja siis kõik, rohkem ei viitsi. Tuleb oodata mõne päeva möödumist enne, kui on mõtet uuesti lotomängu pakkuda.
 • kleepsuraamatud – See on müüüüüstika, milliseid kleepsuraamatuid välja antakse. Meie preili oma praeguse vanuse juures ise neid kleepse sealt kätte ei saa, aga ise ära kleepida tahab väga. Nii me siis teeme meeskonnatööd. Mina annan preilile kleepsu, ühiselt otsime, kus kleeps peaks olema ja siis otsustab preili, kas ta kleebib selle täpselt sinna, kus see olema peaks või näiteks hoopis kõrvalleheküljele.On ka selliseid raamatuid, kus pole konkreetselt kohta määratud, võidki ise otsustada kuhu kleebise asetad.
 • koopad – Ehita koobas ja sa näed, kuidas neiu naeratama hakkab. Asi võib minna päris karmiks ja sisaldada naeru, pluss ohtralt kilkeid.

Saidki vist põhilised mängulised tegevused nimetatud. Preilil on suhteliselt palju puslesid (Larsen), milledest mõningaid paneb ise kokku, enamuse puhul tahab koospanemist. Kõige suurem pusledest on Peppa 15tükiline (Trefl), mille puhul nüüd näen, et ta on tükkide asukohad enam-vähem pähe õppinud :)

Veidi fantaasiamänge ka:

 • 3 in1 pult – Annil on oma telekapult, milles pole patareisid. See pult täidab kolme funktsiooni vastavalt vajadusele ;) a) telekapult b) telefon – ta reaalselt paneb puldi kõrva juurde ja matkib telefoniga rääkimist c) fotoaparaat – keerab puldi risti kätte, hoiab sellest kahe käega kinni ja ütleb, et ta teeb nüüd pilti :)
 • tool vs käru – Preilil on oma väike lastetool. Sellel on mitu funktsiooni. Esiteks lohistab ta tooli kohale, kui tahab minu kõrval kööginurgas söögitegemist “jälgida”. Pigem on tegu minu segamisega söögitegemise ajal, aga noh, õnneks suudan reeglina leida mingi kompromissi, nii et preili saab end miskitmoodi ikkagi kaasatuna tunda. Tema kõrvaletõrjumist ma ei poolda :)
  Teine funktsioon toolil – käru. Toolil on vilditükid jalgade all, nii et seda saab üsna kenasti mööda põrandat libistad. Neiu soovib mõnikord, et teda “käruga” sõidutatakse või siis sõidutab ise oma karusid-kutsusid “käruga”. Eriti ekstreemseks läheb siis, kui preili tahab emmet “käruga” ringi vedada :D Aga ka see on võimalik…
 • “paat” – tekihunnik põrandal

Uuuh! Ma ei tea nüüd, vist sai kõik peamine kirja.

Aaa, ülioluline asi läks meelest :D Suve keskel sai preili jooksuratta. Nüüd mõnel viimasel päeval on ta hakanud sellega toas ringi liikuma. Täiesti omaalgatuslikult. Sadulale veel väga istuda ei söanda, aga niisama käib sellega mööda elamist ringi.

Vist sai kõik.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s