Kõik naistest


Ma ei tea mida teie teeksite, kui jõuate pehmelt öeldes väsitavalt autosõidult lõpuks sihtkohta, antud juhul Tallinnast Pärnusse, peate põhimõtteliselt kogu autosse laetud tavaari maha laadima, põnni esivanemale viskama, pluss põnni reisivoodi üles seadma, sest muidu ei saaks esivanem printsessi ööunne panna, ja kõike seda teadmise juures, et auto peatus esivanema maja ees 10 minutit enne etenduse, mille piletid on sul otseloomulikult eelmüügist juba soetatu, algust.

Kusjuures, etendus ei toimu mitte tavapäraselt Endla teatris, kuhu sa siiski sünnijärgse pärnakana oskad vabalt ka pimesi kulgeda, ei, kus sa sellega. Lisaks ootab sind ees põnev orienteerumine sanatoorium Tervise lähistel, sest otsitav saal peidab ennast kuskil sealkandis. No olgu, olen nõus ehk isegi möönma, et sünnijärgse pärnakana peaksin ka sanatoorium Tervise ümbrust enam-vähem tundma. Kusjuures tunnengi. Aga no ikkagi! Ma ei ole sealkandis enam aastaid ringi jalutanud.

Otsustasime vaatamata kõigele olla ülihelikiiredsuperorienteerujad. Esivanema juurest saime minema kuskil 4-3 minutit enne etenduse algust. Annil oli meist täiesti kama. Tema oli ilmselgelt õnnelik juba üksnes seepärast, et pääses turvatoolist ja no kui eksisteerib vana tuttav neljajalgne sõber, siis… Pealegi oli ta nagunii juba sada aastat mulle selgeks püüdnud teha, et tahab Pärnu mamma juurde. (Vahemärkus: Kohe kui Pärnust ära hakkasime sõitma, alustas preili vestlust teemal Sagadi mamma juurde minekust.)

Kui me viimaks Tervise juurde saabusime, siis natuke peataolekut ja … Üllatus-üllatus! Mulle meenus, et tegelikult kunagi aaaaammustel haaaaallidel aegadel, reaalselt olengi käinud saalis, kus nüüd etendus toimus. Määäädzik!

Me jäime hiljaks. Otseloomulikult. Aga keegi ei õiendanud. Õnneks. Saime saali ja siblisime enam-vähem vaikselt esimeste ridade juurde.

Etendus kandis pealkirja “Kõik naistest”. Publiku lemmik aastast 2015.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s