Päev kajab

Noblessner ja Pikakari


Noblessneri valukojas Disainitänav Disainiöö festivali raames. Käisime kaemas. Oli. Kõike. Ka kukekestega bokserid hakkasid silma, muidugi mitte ainult… 19. nov. on rahvusvaheline meestepäev või siis 12. nov. on isadepäev, ega ei pea, aga kui keski tahab kingitust mõnele meeskodanikule teha, siis … Mõelge, kodanikud naised. M-õ-e-lgem! Mehed, need on meie nõrgem sugupool ja neid tuleb hoida! No vähemalt nendel kahel eelmainitud päeval ;)

IMG_5312
Anni ja Jaan on ka pildil. Üleval paremal :)
IMG_5323
Igatmasti vinget kaupa pakuti. Eriti vinge oli kollane täisnahast ridikül. Maksis hingehinda. Ei ostnud ilmselgelt. AGA. Tegu on niivõrd ägeda ettevõtmisega, kusjuures seekord ülimalt vägevas hoones, et olin rõõmus ka üksnes vaatamise-näppimise üle. Kogu kompott (asjad pluss ruum) oli ikkagi mitme pügala võrra enam kui tavaline vaateakna shopping.
IMG_5321a
Lisaks oli Noblessneri valukojas võimalik kaeda mitmeid näituseid Disainiöö raames.

Preili oli näitustest, või pigem ruumidest, kuhu need olid üles säetud, väga huvitatud. Igatmasti nurgatagused, sopid, urud piilusime üle. Minu tumedad teksad nägid pärast valukojakülastust välja hallilaigulised. Mõne seina vastu end kogemata toetasid või preilit natukenegi süles kandsid, nii et tema jalad mu reite vastu põntsusid, kohe olin krohvi(?)tolmuste laikudega märgistatud.

Ei, ma ei vingu. “Tolm” tuli maha. Õnneks.

Õhtupoole käisime rannas, Pikakaris. Laps tahtis mängida – kiikuda ja liugu lasta. Kõik nimetatud nõudmised said Pikakaris täidetud. Soomest tulevat laeva jälgisime ka. Anni teatas, et tahab Soome minna. Miks ma ei imesta. Oleks laev kosmosest tulnud, ta oleks kosmosesse tahtnud minna.

IMG_5347

P.S. Täna sain teada, et Annukas ei oska 15-tükilisi puslesid kokku panna mitte selle pärast, et ta on tükkide asukohad meelde jätnud, vaid ta lihtsalt oskab :D Ostsime täna talle ühe uue 15-tükilise Ravensburgeri Puzzle, väidetavalt 3+ vanustele mõeldud.

Jõudsin kojusaabudes vaevalt supi tulele soojenema panna, kui preilil oli pusle juba kokku pandud. Üksinda pani. Minu jaoks täielik määääädšik. Oleks aru saanud, kui me vähemalt ÜHE korra oleks seda enne jõudnud koos kokku sobitada, aga no ei. Ja siis vihtus sada korda järjest seda sama puslet kokku sättida. Pani. Lammutas. Pani uuesti. Lammutas…

Nüüd peab Lotte pusle ostma. See on 30tükine. Annukat huvitab Lotte. Ta pole ei multikat näinud, ega ka raamatut vaadanud, aga no meil on üks pisike lotteteemaline käterätik :) Selle pealt on tegelasi vaadanud. Ma-ei-saaa-aru, mis imevigur selles koerapreilis ja teistes tegelastes peitub, aga kahene on vääääegade huvitatud! Peaks raamatu laenama…

Meil oli väike “sünnipäev” ka. Preili sai 2aastat pluss 1kuud vanaks möödunud kolmapäeval. Selle puhul jättis neiu lõunaune ära. Poolteist tundi oli voodis, mängis oma tekiga paati, pluss pani oma kaisukat magama ja luges varbaid. Ei, ma ei olnud tema kõrval, et nii täpselt tean, aga mul on enam-vähem normaalselt funktsioneerivad kõrvad peas.

 

Advertisements

2 thoughts on “Noblessner ja Pikakari

  1. Isadepäev on novembri teine pühapäev, ehk sellel aastal 12. novembril. Parimad kingitused isadepäevaks on ikka olnud pühendusega või piltidega meened, mis isale lapsi ja lapselapsi meelde tuletavad. Neid kinke on meie e-poest massiliselt ikka isadepäevaks tellitud :) Rahvusvaheline meestepäev aga on uus vihje – see on küll paljudel naistel kahe silma vahele jäänud. Mis teie arvates meestepäevaks hea kingitus oleks?

    1. Oh, keeruline öelda :) Meie pere pole kunagi meestepäeva tähistanud. Kui tähistaks, siis ilmselt eelistaks elamuskingitusi, aga eks see oleneb inimesest, kellele kingitust tehakse.
      Mõni tunneb head meelt lipsust, mõni matkast metsas, mõni raamatust, mõni palju väiksemast ja sümboolsemast asjast.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s