Köki-möki


Homme lubab päikest. Ilus ilm valimistepäeval tagab kopsaka häältesaagi. Vanarahva tarkus.

Õnneks andsin oma eelistustest teada elektrooniliselt, nii saan päikselise päeva muudele lõbudele kulutada, kahjuks küll vaid koos Preiliga, sest Härra möllab maastikumaratonil. Veidi teeb tuska, et plaan nädalavahetus (ja mitte ainult) veeta Pärnus, läks vett vedama. Täiesti proosalisel põhjusel. Pidime külla minema, siin Tallinnas, aga küllakutsujatel jäi laps täna ootamatult haigeks. Ilmselgelt tuli külastusele, mille pärast jätsin Pärnusse sõidu ära, kriips peale tõmmata.

No ja mida sa teed, kui plaanid luhtuvad? Et säiluks rõõmus meel ja sära silmis, lähed välja sööma! Eksole. Ilmselgelt kogu “kambaga” ehk koos Jaani ja kaheaastase põnniga.

Pole mõtet eelnevast paarist lausest irooniat otsida. Kahene pidas ennast täiesti viisakalt üleval. Ei saa öelda, et ta oleks rahulikult kogu aja paigal istunud (väga kaugel sellest) või suutnud loobuda sajal erineval moel omale tähelepanutõmbamast, AGA kõik jäi isegi minu mõistes viisakaks. Helinivoo ei tõusnud mõõtmatutesse kõrgustesse, kojumineku eel riidessepanek oli väga rahumeelne ja mis kõige huvitavam – preili sõi riisi ja krevette nii mis mühises. Riisi ta ei söönud minu teada enne peaaegu üldse, krevetid ei olnud oma ristseid seni saanud. Kahtlustan, et riisi muutis köitvaks asjaolu, et seda pakuti praetult. Praetult on ju kõik asjad paremad, või mis ;)

Kõhud täis, kõpsutasime kodu poole. Preili teatas, et ta ei taha koju minna. Kui küsisime miks, öeldi, et seal on igav. Muide, sama vastus kõlas, kui püüdsime teda õue tulema meelitada. Preili ütles, et jääb üksi koju, sest õues on igav. Miskipärast meid niivõrd loogiline põhjendus ei veennud ja kahest üksi koju ei jätnud. Üldse on Preilit midagi meie soovi kohaselt tegema saada viimasel ajal üsna komplitseeritud missioon.

Tänasega sai vist ühtlasi läbi periood, kus panime kordamööda Jaaniga Preilit ööunne. Selles mõttes, et kui Jaan jõudis mõistlikul ajal koju ja viimati olin mina Preilit ööunne saatnud, siis oli Jaani kord. Möödunud nädalal õnnestus Jaanil Preilit tuttu saata küll vaid ühel korral, aga no ikkagi. Asi selles, et kui muidu piirdus neiu protest issiga tuttuminemise vastu vaid väikse jorinaga, mis kadus kohe, kui ma magamistoast lahkusin, siis täna läks asi üsna tõsiseks kätte ära…

Raamatus “Meie lapse uni” kirjutatakse perioodist, kus laps hakkab eelistama ühte vanemat magamapanekul. Ilmselt sõitsime täna mainitud perioodi suure mürinaga sisse… Raamatus öeldakse, et kui eelistus on tekkinud, tuleb teisel vanemal muul ajal lapsega rohkem tegeleda. No vot siis. Huvitav, et nagu millal see toimub :) Jaan on ju tööl, või jookseb või on ühel oma iganädalasel traditsioonilisel üritusel.

Ja ega mina ka just suures vaimustuses ole järjekordselt kõik uned omale saada. Lohutan end, et neid on ikkagi ainult kaks kogu ööpäeva peale, võrreldes ühe teise ajastuga, mis juba tükk-tükk aega tagasi läbi sai. Pealegi khm-khm (koputan, sülitan… peaks järgnevad sõnad ära udustama, et kuri silm ja hr Murphi miskit ära ei vusserda), viimasel ajal mingeid tohutuid potilenõudmise-minemise-istumise maratone pole meil enam olnud, miljonist unelaulukorrast ja soovikontserdi nõudmistest olen ka vabanenud. Jäänud on päeva kokkuvõttev vestlus, mille vajalikkus on täiesti aktsepteeritav. Kahjuks pole ta küll nõus seda tegema mitte kuskil mujal kui voodis ja vahetult enne uneootuse algust, aga no mis siis. Pluss mõned tillukesed nüansid veel…

See kõik on ikkagi üsna köki-möki võrreldes meie äärmiselt “Musta Ajastuga” :)

IMG_5407
Pea jäi kogemata kaadrist välja :) Kiikumisrõõm.
IMG_5419
Teadlikult poseeritud pilt :)

 

 

 

2 Comments

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s