Päev kajab

Revolutsioon


Ülemäära sümboleid täis pikitud, laudade ja vee(?)solgi(?)torudega piltlikult pähe lajatav performance teatrilaval on minu jaoks veidi liialt väsitav. Ilmselt oli seda ka näitlejate jaoks. Neile küll füüsilises mõttes. Pole ammu, kui üldse, füüsiliselt nii rasket tükki näinud. Marika Vaarikut silmnähtavalt säästeti, mis iseenesest mõjus sümpaatselt, kas säästmisel ka mingi sisulisem tähendus oli, ei mina tea.

Käisin teisipäeval No99-s vaatamas etendust “Revolutsioon”.

Enne etendust rääkis Tiit Ojasoo kuidas ja miks Revolutsioon sündis. Ühtlasi mainis kokkuvõtlikult ära, millest lavastus jutustab. Huvitav, kas alati Revolutsiooni puhul on säherdune sõnavõtt või oli asi “miljonis” gümnaasiumiõpilases, kes ilmselt kirjandusõpetaja nõudmisel ja miskitlaadi koolitöö eesmärgil teatri fuajeed ummistasid.

Olid ja ilmselt ka jäävad tolle etenduse kõige mõjusamateks hetketeks minu jaoks – tantsurituaal ja Leonardo da Vinci silla ehk “põgenemissilla” ehitamine. Esimene neist lummas, vähemalt alguses, olin veendunud, et mina pärast sellist keerlemist ei suudaks teha midagi muud, kui ropsida või liikumatult maas lamada, mõeldes – KOHE SUREN! Näitlejad seevastu sõutsid ühelt “füüsiliselt katselt” teisele ilma igasuguse pausita. Uskumatu. Vaheaeg etendusel puudus, mis oli iseenesest mõistlik, publikukadu seetõttu raudselt väiksem…

Muideks, kõik teatrikülastajad (vastavalt kehtivatele seadustele muidugi) said pileti ettenäitamisel pärast etendust baarist tasuta pokaali veini. Loobusin. Kuigi kogu kompoti peale oleks võinud juua küll… Kõht oli ilmatuma tühi ja pealegi, esimest korda olin kaaslaseta teatris. Kuidagi veider on üksi juua.

Järgmisena tahaks mõnda väga klassikalist sõnalavastust vaatama minna.

P.S. Kõige sümpaatsem analüüs Revolutsiooni kohta, mida mina lugenud olen, pärineb Marek Tammelt.

P.S. Natuke numbrimaagiat. Käisin teatris 17. oktoobril, aastal 2017, etendus algas kell 7 õhtul, istusin teises reas 7. istmel ja mu garderoobinumbriks oli 7.
Ma armastan numbrit 7 ja nii ma ka 7-ga seotud kordusi panen eriti hästi tähele :)

 

Advertisements

2 thoughts on “Revolutsioon

  1. Revolutsiooni ei ole näinud, aga näitlejate füüsise piire kompavaks pean ka NO99 Kõntsa. Mu paljunäinud silmad läksid selle peale kolm korda suuremaks.
    P.S. Mul on ka 7-ga isiklik suhe :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s