Haiged või terved?


Elektroonilised kraadiklaasid ajavad mind segadusse. Mis mõttes näitavad erinevad sama tüüpi temperatuurimõõtjad erinevaid tulemusi? Õnneks on meil vaid üks mitteelektrooniline mõõtja. See näitas kahjuks iga mõõtmisega palavikku – kas peaagu olematut suurust (37) või paari-kolme pügala võrra kõrgemat tulemust. Maksimaalne, mis sealt ükspäev välja koorus, oli 37,5 (!). Minu meelest on see täitsa “ilus” palavikumoodi elukas, nii mõnegi mehepoja niidaks siruli voodisse, aga pisike neiu ei teinud teist nägugi.

Piiga on täiesti terve olemisega, ei mingeid kaebuseid, ja pärast 6 (!) täiesti tubast päeva minust ja koretist tohutus küllastumuses. Laps oli viimaks seisus, kus ta teatas nii hommikul kui õhtul, et ta tahab lastehoidu, lisades “Kurk ei ole valus. Nohu ei ole.”

Suheldes pereõega, soovitati lihtsalt jälgida ja igaks juhuks taheti uriiniproovi. Said. Kõik oli korras.

Mis ma selle 6 päeva lõpetuseks tegin? Tean, et võiks minna pereka vastuvõtule ja paluda vereproovi, ehk see näitab midagi. Aga ta on ju nii terve… Niiiiii terve olemisega!  Ja tahab õue tohutult. Tahab jalutama minna, kiikuma, Pärnu mammale külla, Bingole külla. Ta tahab minna üks kõik kuhu, peaasi et nelja seina vahelt minema.

Ilmselt nii mõnigi teine lööb nüüd kaht kätt kokku, oigab ja ütleb, et vot sellised need emmed tänapäeval ongi, sest… Anni läks hoidu. Ilmselt tal midagi nakkavat ei ole. Kraadin teda edasi, kui nädalaga ei möödu, palun vereproove. Ja kui ma seda otsust hiljem kahetsen, saab valus olema.

20171026_115027
Esimene lumi ja esimene selle talve lumememm. Esimese kelgusõidu tegime ka ära, sest kunagi ei tea, võib-olla talv rohkem lund ei annagi :)

2 Comments

  1. Kaisal oli eelmisel talvel mitu kuud 37 või natuke peale palavikku :D Käisime kõik arstid läbi, isegi lastehaiglas tehti analüüse, midagi e leitud. Lõpuks tuli lastehoiust”päris” viirus peale, palavik tõusis mõneks päevaks 38 peale ja peale seda läks kehatemperatuur normaalseks

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s