Pange kinni


Ja kohal ta ongi. Saime käia rõõmsalt hoius ja laupäeval loomaaias ja põmm! tatitõbi täiesti arvestatava palavikuga kolis kogu oma uhkes hiilguses meite juurde teadmata ajaks sisse.

Õudne piin. Nii väiksele preilile kui mulle. Mulle selle pärast, et isssand-mai-või-see-tatt-tuleb-KOHE-kätte-saada-räige-luristamine-eriti-öösel-ajabmindhulluuuuks! Arusaadav, et tervenemine võtab aega, aga kui kahene ei oska nina nuusata, siis… KÕIGE tähtsam, lausa ÜLI-ÜLItähtis raviprotseduur – nuuskamine, jääb nii ju tegemata. Kui vaid saaks, nuuskaks preili eest ise. Tahaksin tal pidevalt tatti välja imeda, aga no ei tohi ju pidevalt nina traumeerida, olgugi et käed nii sügelevad… Annul “veab”, sest kui me vaid kahekesi kodus oleme, ega siis mingit tatieemaldamist arvestataval viisil ei toimu ka. Lihtsalt puht füüsiliselt ma ei jõua preilit kinni hoida, et puhastust teostada.

Eilne öö oli üle saja aasta täielik katastroof. Hommikuks olin no säherdune närvipundar, et härra ja preili jätsid mind voodisse magama ja kadusid ise elutuppa. Suutsin üle ootuste lausa veidi rohkem kui tunnike und vaadata. Tänud Jaanile ja preilile :)

Muide, loomaaeda tahtsin minna üksnes jääkarude uue kodu uudistamiseks. Aga no… Otsus loomaaeda minna oli nii vale, kui vale üks asi üldse olla saab. Lootsin, mis ma lootsin, et ei pea mitte ühtegi teist puuri vaatama, aga no, me sisenesime valest väravast. Pidime veidi maad puuride vahel patseerida, et jääkarudeni jõuda.

Masendav. Ülimalt. Jääkarude kodu on suhteliselt (eriti kui võrrelda teiste kitsukestes kongides seisvate loomadega) enam-vähem, aga … MIKS nad seda loomaaeda kinni pole pannud? Miks?! Ammu oleks võinud. Nüüd ilmselt ei pane. Aga oleks võinud. Peaks panema. See tiiger seal, selles olematu pindalaga imekitsukeses trellitatud puuris… Nii õudne, et oleks tahtnud nutta.

Meil ei ole vaja loomaaeda. Sellist kohe kindlasti mitte. Ja sellist, mille puhul saaks öelda, et enam-vähem korralik ja näe, julgen isegi külalise väljastpoolt Eestit sinna viia, sellist loomaaeda ei saa me kunagi. Ressurssi ei ole, ja aeg lendab, “süües ära” vähesegi, mida suudetakse loomade elukvaliteedi parandamiseks teha.

IMG_5676

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s