Kõue mõisas


Mingil müstilisel viisil olen saanud Anni väikese palaviku nüüd endale. Mul ei ole mingeid kaebusi, välja arvatud väsimus. No tõesti. Lihtsalt. Kaugel pole hetk, kui hakkan korterit süüdistama. Jumal teab, mis materjale siin ehituseks on kasutatud… Kõige, mis puudutab ebatervislikku kodukeskkonda, suhtes on mul üldse väga hea fantaasia. Võibolla meil mõne kipsplaadi taga midagi hallitab? Kogu selle kipsihunniku vahele-sisse ju ei näe. Õudne!

Aga no kui hallitaks, võiks esmalt köha või nohu või midagi muud säherdust väga intensiivsel viisil välja lüüa. Allergilist nohu on mul aastaid olnud, kuidagi muutunud nohutamise pilt pole, midagi ei sügele, ega valuta ka. Kusjuures, täiesti teemaväline tähelepanek, lihtsalt lambist meenus, aga parema käe ranne, milles kuid tagasi metsikut valu kurtsin, on terveks saanud. Paranes täiesti iseseisvalt, ilma igasuguse sekkumiseta. Ei jõudnud ilmselt ära oodata, millal minusugune laiskurist arstipõlgus uuesti doktori jutule suvatseb end vedada.

Aga nüüd Kõue mõisast. Käisime mõisas pühapäeval isadepäeva brunchil.

Lootsime, et preili teeb oma lõunauinaku autos, teel mõisa, aga ilmselgelt otsustas ta ebatraditsioonilisest päevast viimast võtta. Istus üleval, näitas näpuga aknast välja ja korrutas linnast väljasõidul: “Mis see on? Mis see on? Mis see on?” Mind väga ei morjendanud. Kuigi vanust on preilil veel vähe, olen piisavalt näinud tema võimet pikki tunde üleval olla, kusjuures ilma eriliste meeleolumuutusteta, eriti siis, kui on väga palju võõrast rahvast nägemise ulatuses.

Kogu tants ja tagaajamine – ohjeldamatu söömine, mööda hotellitube ringi patseerimine ja mingi hetk aardemäng põnnidele, kestis ajavahemikus 14-18. Meie lahkusime veidi varem, veerand kuus umbes. Tundus, et aitab. Kõik oli nähtud, mida näha sai, tehtud ja söödud ka. Suur hulk rahvast oli juba ära läinud, kõik vannid ja voodid pisikese preili poolt korduvalt üle vaadatud, järgi proovitud (vannidesse ma siiski ronida ei lubanud).

KOUE.5215
tuba nimega Amalie (Foto: kau.ee)

Jäime kõik ülimalt rahule. Ruumid olid soojad, isegi väga, nii et ka kõige tillemad beebid oleksid end mõnusalt tundnud. Söök oli ülimalt maitsev ja tundus, et ei lõpe kunagi otsa. Sai maja peal ringi tiirutada, suur hulk hotellitube oli avatud, nii et muidugi viskasime pilgu peale. Ise ilmselt nii luksuslikes ruumides kunagi ööd ei veeda, kuigi tahaks ;), seda enam oli põnev üle silmata, mida mitmesaja euriste ja ruutude poolest ülisuurtes (suurim 60 ruutu, sisaldab muidugi rohkemat kui ühte tuba) hotellitubades pakutakse.

Library-3
Raamatukogu (Foto: kau.ee)

Lastel oli eraldi saalis võimalik joonistada, pilte värvida, multikaid vaadata, mänguasjadega mängida. Mingil hetkel tuli külla jääkaru, kes mängis lastega aardejahti. Ilmselgelt oli see Anni päeva tipphetk.

Preili oli karust suures vaimustuses. Kuigi ta aru ei saanud, miks treppidest üles-alla kiirustati ja mis üldse toimus. Põhiline oli KARU. Talle sai järgi joosta, patsu lüüa, kallistada, pai teha, hardunult alt üles vaadata ja kui karul viimaks käpast kinni võis võtta ja KOOS mõmmiga trepist üles ronida, siis… Oi-oi! See oli ilmselt ülim tunne, mida üks suuuuuur mõmmisõbrast piiga tunda sai. Ta oli nii särtsu täis. Hakkas mõmmile kohe midagi seletama ja õpetama.

IMG_5796

IMG_5791

 

Kui viimaks aardekirst üles leiti ning lahti tehti, avanes lastele pulgakommide ja müslipatoonide kuhi. Anni võttis ühe pulgakommi ja ühe müslipatooni, õnneks “kadusid” mõlemad kuhugi ära. Anni pole kumbagi mitte mingis versioonis süüa saanud, nii et ta ei osanud neist hiljem ka puudust tunda. Ei küsinud ka, et kuhu SEE kadus.

Mõisas sai Annukas oma elu esimese šokolaadikoogi kogemuse. Sõi mõned ampsud. Ise rohkem ei tahtnud, mitte et ma keelanud oleks. Tundus, et ta eelistas pigem vahukoort ja vaarikat, mis koogilõigu peal.

IMG_5812

Pühapäevane Kõue mõisa külastus oli imeline vaheldus meie muidu üsna rutiinsesse nädalasse. Jäime väga rahule. Järgmisel aastal peab kordama!

P.S. Otsustasin, et FB-sse leiavad tee pigem vahvad pisiseigad, mis blogis kajastamist ei leia ja ehk mitte päris alati iga postituse lingid :)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s