Päev kajab

Daysy – mõõdame temperatuuri


Testida või mitte testida, selles oli küsimus. Esimese hooga mõtlesin, et no muidugi, miks mitte! Testiks igasuguseid asju säherduse innu ja õhinaga, et oh-ho-hooo! Päevaga emotsioonid raugesid, ilmselgelt. Mis siis, et vidin ise mind vägagi huvitab, mulle sümpatiseerib keemiavaba elu. Kohe väga sümpatiseerib. Ilmselt 100% ökomutti minust ei saaks, aga 89% oleks isegi võimalik. Või sutike vähem. Aga… No mida sellest imevidinast pärast testimist ikka kirjutada, mõtlesin.

Ja siis ma guugeldasin. Lugesin tehnoloogilise imejulla kasutusjuhendit. Lugesin ja mõtlesin – issand, milline väljakutse ja võimalus hakata viimaks normaalselt………

Täitke eelnev punktiir mõttes ise. Nagunii te ära ei arva, aga noh, oletada ju võite. Õige vastus saab muidugi kohe-kohe kirja ka, ainult natuke kannatust.

Niisiis – Daysy. Kes vaevleb infopuuduses – tegu on viljakusmonitoriga.

Daysy on teie suur sõber kui:

a) tahate lapseootele jääda
b) ei taha lapseootele jääda
c) tahate vältida hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid

Arvatavasti need kolm punkti on kõigile, kes midagigi on kuulnud viljakusmonitoridest, üldiselt teada.

Mulle endale sümpatiseerib too kolmas punkt ja see ongi peamine, miks üldse minusugune võiks Daysyt eelistada. Minusugune tähendab inimest, kes ei planeeri pere kasvu, aga ei taha ükskõik mil viisil oma organismi keemiaga “rikastada”. Hetkel, ilma igasuguse Daysy-kogemuseta, usun, et ilmselt on siiski kõik hormonaalsed variandid raseduse vältimiseks mugavamad kui Daysy. Sest. Võtame kasvõi selle kõige olulisema, mida iga daysytaja peab teadma.

Põhiline reegel, mida meeles pidada:

– Mõõda kohe pärast ärkamist, alles voodis olles Daysyga oma kehatemperatuuri.

Tundub lihtne, aga samas üsna tüütu, eks. Paned Daysy suhu ja mõõdad, 90 sekundit igal hommikul. Poolteist minutit on ju imelühike aeg, aga… Unesegase peaga, jummel teab, võibolla kooberdan suure pissihädaga kiiremas korras hoopis peldikusse, mitte ei haara Daysy järele. Mis, muide, toob mind järgmise probleemi juurde. Järelikult peab vidin olema kohe sinu vahetus läheduses, et selle üles tõusmata kätte saaks. Mmmmnjaaaaaa. Kõige lähem asi minu voodile on Preili voodi. Praegu.

AGA. Samas. See oleks ikkagi maailmatuma väike asi, mida teha, et oma keha ebavajalikest ainetest puhtana hoida.

Kasutamine iseenesest tundub väga lihtne. Paned suhu, mõõdad, vaatad tulemust. Tulemust näitavad erinevat värvi tulukesed. KUI su eesmärk Daysyt kasutades on lapseootele jääda, siis peale selle, et ta näitab, millal on kõikse viljakam periood, on tema ilmselt ka üks esimesi, kes teatab, kui oled lapseootele jäänud. Nimelt põlevad sellisel juhul Daysyl rõõmsalt kõik kolm tuld – punane, kollane, roheline. Pidu! Pidu! Pidu! Või noh, esmalt tuleks ikkagi apteeki kihutada ja siis, kui on põhjust, külastada kinnituse saamiseks arsti.

Väljakutse minu jaoks seisneb aga, väljakutse on pehmelt öeldes muidugi liialdus, hoopis ühes teises punktis, mis kasutusjuhendis kirjas.

Et mõõtmistulemus oleks pädev, peab olema enne mõõtmist 3-4h katkematut und. Vot! Nii et uneprobleemidega inimesed Daysyt vist väga eduliselt kasutada ei saa. Mul on nüüd võimalus hakata normaalselt magama, mitte passida öösiti üleval ja minna alles 5h enne eeldatavat äratust tuttu, mis ei tähenda, et ma kohe magama jään, eksole. Ehk siis lisa motivatsioon tervislikumaid eluviise harrastada, pole paha.

Kõige meeleolukam punkt kasutusjuhendis, mille lihtsalt pean siin ära tooma, jäi muidugi hoiatuste rubriigi alla.

Ära näri andurit!

Jep. Ostan hirmkalli vidina ja esimene asi, mida sellega teen – löön hambad sisse. Muidugi. Kõige mõistlikum mõte üldse.
No ma saan tegelikult aru, sellist asja tuleb kirjutada. Inimloomi on igasuguseid. Lihtsalt. Mina ei tuleks elu sees säherduse mõtte peale.

Pakk saabus. Aeg testimisega algust teha.

daysy

 

 

Advertisements

One thought on “Daysy – mõõdame temperatuuri

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s