Miks peab kaheaastane šokolaadi sööma?


Ümmarguselt võttes on meie preili saanud juba kolm jõulukinki. Kahel korral on need sisaldanud ka pisikest šokolaaditahvlikest, seda kõikse tillemat. Ma võin teile täpselt öelda, miks kahene peab šokolaadi sööma. Kinkija on kas laisk või vaevleb ränga ideede puuduse tõve käes või on lihtsalt pahatahtlik või rumal. Eriti ärritab mind selline kingilisa lasteasutuste puhul, kus käivad alla neljased. Kui keegi väidab, et see on odavaim viis põnnile meelehead pakkuda, siis tal võib õigus olla, aga kas see pole mitte koht, kus võiks läbimõeldumaid otsuseid teha.

Kas on siis nii keeruline võtta ühendust mõne eestimaise tervisliku maiuse pakkujaga? Võibolla saab suurema tellimuse puhul hinnast alla või tooted puhta tasuta, sest see on ju hää reklaam, ja kui mõnele põnnile su marjarull või mis iganes teine sedamasti amps maitsema hakkab, ei ole rõõmsad mitte üksnes kodumaised tootjad, vaid ka põnni hambad ja mitte ainult. Või no… KÕIGE odavam variant – ärge pange pakkidesse maiustusi. Aga see on nagunii mingi utoopiline sonimine siin, tuuleveskitega võitlemine. Saan aru, et lasteaia jõulupakid ainult maiustustest koosnevadki. Püha õudusunenägu. Ja siis vingutakse, et rahva hammaste tervis on sitt. No kust otsast see paremaks saab minna, kui aktiivne hambatapp läheb lahti juba sõimes.

 

5 Comments

  1. Haa! Lasteaia jõulupakkide osas on vanematel SUUUUUR sõnaõigus. Enamasti muidugi kommipooldajad on valjemad aga mõnikord läheb hästi ja on adekvaatne täiskasvanu liidrirolli haaranud ja talle vastu ei vaielda. Meitel teevad vanemad igaüks ise oma lapsele kingi, no ei ole liitrühmas võimalik kõigile ühiselt sobilikku asja leida ja õnneks ühe noormehe silmad lähevad raamatu peale särama küll, pole kommi vajagi.

    1. No siis ma pean valju häält tegema, kui me lasteaias käima hakkame:) Selline variant, et iga vanem teeb ise väikse kingi oma lapsele, tundub ka sümpaatne. Ainult siis oleks hea, kui lapsed avaks kingid kodus, muidu võib tekkida vist liiga suur võrdlusmoment.

  2. Meil oli ka eelmine aasta raamat (lapsevanemad ise tegid), see aasta uues lasteaias aia poolt kommipakk aga ka marjakrõpsud. Sügisel küsiti ideid kingituse osas ja enamus rühmadest pooldasid siiski kommipakki.

  3. Kahesele pole nüüd küll kommi vaja, muid tervislikumaid maiustusi on ju küllaga saada. Meie lasteaias pole teemat tõstatatud, kõik saavad kommipaki. Ma ei jõua ära rõõmustada, et me J-ga ühes asutuses töötame, muidu tuleks koju kokku 6 hiigelsuurt kommikotti, nüüd ainult 4. Kurjade vanematena me muidugi paneme need kappi ära ja kommi saab magustoiduks valida ühe kui soe söök ja vastikud juurviljad söödud :D

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s