Millestki…


Preili sai 27. detsembril 2aastat ja 4kuud vanaks. Ei kujuta ette, mis meil saama hakkab, kui pubekaajad saabuvad, sest juba nüüd on tegu äärmiselt valjuhäälse enesekehtestajaga (Loe: kõrvulukustavalt kisendava põnniga). Rääkige veel käbidest ja kändudest… See käbi kukkus küll väga kaugele… Mul juba pildid jooksevad silme ees, kuidas pubekast neiu ustega paugutab ja pehmelt öeldes täiest kõrist karjub kõige/kõigi peale, mis talle vähegi vastumeelne tundub. Äärmiselt kange iseloomuga väike tüdruk :)

Praegu kuulen, magamistoast kostab täiel võimsusel MINAAAAAAAAAAAAAAAA! Ilmselt Jaan julges veeküsimise peale preilile ise veetassi kätte ulatada. VIGA! Nüüd tuleb tegevus nö tagasi võtta, preili enne kisendamist ei lõpeta, kui saab ise oma vee võtta. Kogu säherdune draamatsemine on äärmiselt väsitav. Näituseks poes pikaliviskumine pole meile mingi probleem. Vabalt vajume pikali, aga mitte selle pärast, et jääb ostmata midagi, mida preili nõuab. Ostame ikkagi ainult seda, mida vaja. Selles mõttes on ta väga tubli ja arusaaja tegelane :) On ka “põnevamaid” põhjuseid, miks mitte edasi liikuda ja veidi teatrit teha… Lahendus reeglina on lihtne – hiivan 15kg õnne-armastust kätele ja minek. Pikka sülesjauramist ei järgne.

Oleme kohutavate kaheste ridades juba suhteliselt eesrindlikud. Saaks ilmselt tunduvalt paremini, aga laske väiksel inimesel atra seada. Me veel areneme. Kõigest 4 kuud kahene oldud. Need õiged nõksud alles lihvitakse-poleeritakse, küll viimaks ka mahamängimisele tulevad.

***

Jõuludega oli selline tore lugu, et mul isegi oli märkimisväärne jõulutunne peal, novembri alguses, siis kui tuba kaunistasime, Buble jõululugusid kuulasime, piparkooke küpsetasime ja ohjeldamatult piparkoogitainast sõime. Mida aeg edasi, seda rohkem tunne kadus. Erinevatel põhjustel. Õigeks ajaks polnud tundest midagi alles, see oli lausa sügavale miinustesse langenud, aga noh, kes vana asja meenutab… Jõulud on ju nüüd õnneks läbi.

Anni sai muude asjade seas jõulupakist oma esimese nuku. Beebimoodi nukk, mitte midagi suurt. Hetkeseisuga preilit nukk ei huvita. Ehk veidi vanemana asjalood muutuvad, vaatab. Praegune suur hitt on tema enda pisike “köök”, mis jõulupuu all ootas. Ja raamatud. Käisime täna kaubanduskeskuses. Seletasin preilile, mida endast kaubanduskeskus kujutab, mis ei tähenda, et ta oma elus esimest korda säherdusse kohta sattus.

Ütlesin, et kaubanduskeskuses on palju erinevaid poode, loetlesin neid, mitte nimede, vaid valdkondade kaupa. Kui ütlesin, et seal on ka raamatupood, teatas neiu kindlalt: “See on Anni pood!” On. Muidugi. Ma ei tea ühtegi nii väikest inimest, kes viitsiks nii pikalt kuulata, kuidas talle raamatuid loetakse. Ja sageli on need sellised, millest ta väga palju ilmselt aru ei saa, mitte et ma meelega valiks kuidagi tema eale mittevastavaid raamatuid. Kui teda raamat ei huvita, siis me seda ka ei loe. Ilus pilt on oluline. No, kas just ilus, aga suur ja värviline võiks olla. Samas. Jip ja Janneke ei hiilga just maailma kõige suuremate ja värvilisemate piltidega (seal ju erilisi pilte polegi ja need väiksedki on ikka täiesti üliväga must-valged), aga viimasel ajal on ta just nimelt seda raamatut valinud endale ettelugemiseks. Eriti lahe on vaadata, kuidas ta näitab, kust tuleb lugeda, selles mõttes, et ta teab – ma ei loe(jutusta) pilti, vaid loen teksti.

Ja talle meeldib, kui lugusid jutustatakse :) Kui ma talle esimest korda Punamütsikese lugu rääkisin, pidin seda tegema neli korda järjest.

Ja talle meeldib ise jutustada, mitte lugusid, lihtsalt täiesti suvalist teksti rääkida ja kui ei tule reaalselt eksisteerivaid sõnu pähe (seda juhtub tihti), siis ta improviseerib. Kui me Jaaniga vestleme, tahab ta nö vestluses osaleda. Ükshommik kõlas söögilauataga preili suust mõttevälgatus: “Ei saanud päris täpselt aru.” Järgnes natuke naermist ja niisama lollitamist :) No mis sa muud ikka ära teed, kui ei saa täiskasvanute juttudest aru. Vähemalt oskad ausalt tunnistada, et läks natuke keeruliseks, seekord, aga ainult seekord :)

IMG_6387

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s